7 Musíte vidieť prírodné atrakcie v Dubaji a Abu Dhabi


Keď spomeniete Dubaj a Abu Dhabi, väčšina ľudí vyvolá obrazy trblietavých betónových džunglí, krásnych umelých ostrovov alebo nekonečného luxusu. Očakáva sa to, ale v ponuke je tiež veľa prírodných atrakcií!

Dva populárne mestské štáty v Spojených arabských emirátoch sú domovom rastúcich zhlukov mrakodrapov a umelých zázrakov-hlavné medzi nimi sú kultový Burj Al Arab, Palm Jumeirah, ostrov Yas a ďalšie.

Ak ste typ cestovateľa, ktorý hľadá destinácie s prírodnými atrakciami, zatiaľ nezľavujte Dubaj a Abu Dhabi.

Oceľové krásy a celková atmosféra bohatstva sú samozrejme magnetické, čo pomáha pri čerpaní viac ako desať miliónov návštevníkov v minulom roku. To však nie je všetko Dubaj a Abu Dhabi!

Tieto destinácie sú tiež domovom prírodných oblastí, ktoré sú väčšinou nedotknuté, nedotknuté človekom alebo strojom.

Zelenosť, púšť a divočina vytvárajú zaujímavý kontrast k elegantným obrazom, ktoré tieto dve mestá prezentujú svetu.

V skutočnosti existuje niekoľko úžasných príležitostí na kemping, ktoré treba mať v púšti v Dubaji. Vychutnajte si glamping v tichej púšti, zatiaľ čo sa pozeráte na hviezdy a užívajte si beduínsku pohostinnosť a kultúru.

Webová stránka Wego, najlepšia webová stránka na vyhľadávanie cestovného ruchu na Blízkom východe a Spojených arabských emirátoch, vám pomôže dostať sa k týmto najlepším prírodným destináciám v Abú Zabí a Dubaj tým, že ponúka najlacnejšie ceny letov a hotelov v okolí.

Po odškrtnutí tohto zoznamu môžete dokonca odísť s novým výhľadom na dve futuristické mestá.

Tu je 7 najlepších prírodných atrakcií v Dubaji a Abu Dhabi!

Obsah
1. Wadi Ghalilah, Dubaj
2. Al Wathba Wetland Reserve, Abu Dhabi
3. Veľká červená, Dubaj
4. Hatta, Dubaj
5. Národný park Mangrove, Abu Dhabi
6. Zelená planéta, Dubaj
7. Al Qudra Lakes, Dubaj
Užite si prírodné atrakcie v Dubaji a Abu Dhabi!

1. Wadi Ghalilah, Dubaj

Už ste niekedy premýšľali o lezení po schodisku do neba? Technicky, ktorý sa nachádza v Ras Al Khaimah, Wadi Ghalilah ľahko dosiahne auto z Dubaja, ktoré si môžete prenajať od spoločnosti Renty.

Takzvané schodisko do neba je horská cesta, ktorá spája dedinu v Ománe s Rasom Al Khaimahom. Pri výstupe z 1 500 metrov priťahuje skúsených horolezcov a horolezcov svojimi strmými skalami, úzkymi cestami a kľukatými útesmi.

Netreba dodávať, že táto túra nie je pre každého.

Ale ak máte výdrž, horolezectvo a citlivosť zostať v bezpečí, až kým sa nedostanete na vrchol, budete odmenení veľkolepým, vzrušujúcim výhľadom a možno aj nejakými vychvaľovacími právami.

Pred začatím tejto túry si treba poznamenať niektoré veci:

Počasie: Ako si viete predstaviť, v regióne je horúco, takže sa uistite, že si so sebou vezmete veľa vody – viac, ako si myslíte, že budete potrebovať.

Drsný terén a extrémne kvapky: Oblasť je tu krásna, ale terén je skalnatý a tvrdý na nohách a kĺboch. Navyše, vzostupy a pády nerobia žiadne zvýhodnenie pre vaše kolená. Nezabudnite nosiť robustný pár turistických topánok a noste so sebou nejaké trekkingové stožiare.

Slnko: Slnko je tu intenzívne, takže nielenže potrebujete vodu, ale nezabudnite mať opaľovací krém, slnečné okuliare, klobúk a dlhé rukávy, aby ste sa chránili pred SPF.

Informujte niekoho: Vždy sa pustíte s priateľom, alebo ak na to idete sám, dajte niekomu vedieť, keď odchádzate a kedy sa očakávate späť.

Začnite skoro: Nechcete sa zostupovať v tme, nezabudnite začať skoro.

2. Al Wathba Wetland Reserve, Abu Dhabi

Táto kompaktná mokraďová rezervácia na okraji Abu Dhabi priťahuje viac ako 200 druhov sťahovavých vtákov, ktoré budete pohodlne pozorovať z vtáčej kože.

Hviezda je tu populácia plameniakov, ktorá sa čísluje v tisícoch, natoľko, že rezerva je známa aj ako mesto Flamingo.

Miesto chránenej oblasti sa skladá z niekoľkých biotopov, od sladkovodných a slaných jazier po duny, kríky a stromy, všetky uspokojujú rôznymi prírodnými obyvateľmi.

Al Wathba tiež poskytuje turistické chodníky, takže môžete preskúmať rôzne ekosystémy. Toto je nevyhnutnosťou na dovolenke Abu Dhabi!

3. Veľká červená, Dubaj

Cestujte po diaľnici Dubai-Hatta smerom k púšti a budete si všimnúť Mars na Zemi tu vo forme vhodne pomenovaného Big Red Sand Dune, miestne známy ako Al Hamar.

Je to veľmi populárne miesto pre miestnych obyvateľov a cestujúcich, ktorí majú záujem o dobrodružstvo a prírodné atrakcie v Dubaji.

100-metrová vysoká duna poskytuje perfektnú arénu na basenie duny, pieskovisko a ďalšie extrémne aktivity. Nie je to veľa odvážneho? Stále sa môžete pobaviť sledovaním adrenalín feťákov, ktorí to vojde.But, big Red sand dune is more than just a playground for desert sports enthusiasts.

The dune’s deep hue, a natural curiosity brought by the high iron oxide content, makes for a mesmerizingly eerie background as you explore this great expanse.

Just remember to bring water and be here early in the morning to avoid getting sun-scorched! A visit here is definitely one of the top things to do in Dubai. 

4. Hatta, Dubaj

When the heat gets too unbearable in the city, Hatta is one of the places locals go to relax. due to the more eastern location, the weather there is generally milder.

The drive to this Sheikhdom comes with flashes of majestic deserts, giving way to lush mountains as you enter Hatta. A little to the south, you’ll find the delightful Hatta Dam, where calm turquoise waters hug the rugged mountains.

This is one of the most beautiful, natural places to visit in the UAE.

Beyond offering cool respite, Hatta is also perfect for fans of nature and outdoor activities. selections include mountain biking, hiking, camping, and kayaking through Hatta Lake.

5. Národný park Mangrove, Abu Dhabi

Mangrove forests can be found all over UAE, but the closest to Abu Dhabi is the Mangrove national Park, a slice of peace and nature away from the bustling city.

Modern constructions have ravaged a huge chunk of mangrove population here, bringing a negative ripple effect on the biodiversity that the trees support.

Conservation efforts have been made to restore the balance, including opening the park up to the public to spread awareness.

Visitors have the option of kayaking, paddle boarding, or boating tour to explore the area.

The water is clear enough to witness life wriggling between the roots, but you can also expect to spot larger animals, such as turtles, blue swimmer crabs, and even dolphins!

6. Zelená planéta, Dubaj

Okay, this is not entirely natural, but you have got to be impressed by the concept: a tropical rainforest contained within a glass box in the middle of a modern metropolis.

The ambitious project delivers scenes from nature — lizards, sloths, snakes, birds, and other wildlife that coexist in all five levels of the biodome.

The temperature and humidity level are also fine-tuned to recreate the experience of walking through a tropical rainforest.

You get to essentially tour a different ecosystem level by level, observe the animals and even interact with them, as toucan, macaw, and other exotic birds fly among the branches.

The whole experience can be rather surreal, but good fun nonetheless. It definitely is something you need to see on your own.

7. Al Qudra Lakes, Dubaj

Just a 30-minute drive from Dubai and you’ll arrive at this manmade desert oasis. 

At these lakes, you can expect to spot fox and onyx, plus numerous birds — swans, ducks, flamingos, and more. There are more than 200 species of birds here, including the endangered Steppe Eagle and the Asian Houbara! join a tour, or explore on your own.

The lakes are a popular spot for picnicking and BBQ’ing, so you won’t have the area to yourself. Many people even camp here, which would give you the opportunity to witness both sunset and sunrise.

Just keep in mind that except for love Lake, there are no amenities here. Bring all food and water that you will need. If you plan to drive offroad, make sure you have a proper 4-wheel drive vehicle. Click here for directions. 

Užite si prírodné atrakcie v Dubaji a Abu Dhabi!

With such a diverse range of activities and things to see and do, a trip to the UAE should be high on your travel list.

You’ll definitely want to explore the beautiful architecture, eat at the highly acclaimed restaurants, and shop ’til you drop, but make sure to add these natural attractions in Dubai and Abu Dhabi to your itinerary.

Like This Article? Pripnúť!

Disclaimer:Goats On The road is an Amazon associate and also an affiliate for some other retailers. This means we earn commissions if you click links on our blog and purchase from those retailers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *