Trekking v Jyrgalan v Kirgizsku: Naša skúsenosť označujúca novú cestu Keskenkija


neohrozených cestujúcich idú do Kirgizska na cieľ nájsť kultúrne zážitky, dobrodružné aktivity a off-track oblasti-z ktorých veľa. Tí, ktorí rozumejú, tu cestovali už roky, pričom si užívajú tvrdú krajinu a teplú pohostinnosť.

Napriek tomu je Kirgizsko cieľom, o ktorom len málo ľudí počulo ako cestovný cieľ, a ešte menej preskúmalo. Keď nás USAID pozvali – BGI a objavili Kirgizsko, aby sme sa vrátili k nášmu obľúbenému „Stan“ v regióne, skočili sme pri tejto príležitosti.

Keď sme zistili, že budeme turistiku po ceste, ktorá ešte musí byť vykreslená, a že by sme to boli pre budúcich cestujúcich, ktorí to označujú pre budúcich cestujúcich, boli sme nadšení!

Obec Jyrgalan je v krajine nadchádzajúcim hotspotom. Táto nedotknutá oblasť je určená pre tých, ktorí majú dobrodružného ducha a podobne ako divočina. S našimi taškami sme sa vydali z Atén do Bishkeku a pripravili sme sa na nadchádzajúcu cestu s našimi priateľmi Jarrydom a Alesha.

„ POZNÁMKA: V prípade akýchkoľvek otázok týkajúcich sa Jyrgalanu, Keskenkija Loop Cesta alebo iných skúsenostiach a činnostiach v tejto oblasti nás neváhajte a kontaktujte nás s akýmikoľvek otázkami. Odpovieme čo najskôr.

Čítať viac: Trekking v Kirgizsku: Sprievodca pre cestu Keskenkija v Jyrgalan

Kirgizsko, si krása!

Dedina Jyrgalan

Jyrgalan bol všetko, v čo sme skutočne dúfali, že to bude, a viac. S iba 1 000 obyvateľmi má mi veľmi príjemný pocit. Prechádzali sme okolo malých domov vyrobených z dreva, tehly a cementu a mnohými kravami, kurčatami, koňmi a ovciami sa potulovali po poľných cestách. Ženy priniesli práčovňu do vedier po ulici, zatiaľ čo chlapík hnedal svoje hospodárske zvieratá z koní.

Bola tam jedna škola, cintorín a mešita. Okolo dediny sa na jednej strane valili ekologické kopce a na druhej strane sa týčia zasnežené vrcholy. Bola to vhodná horská dedina!

Deň práčovne v dedine Jyrgalan
Objavili sme sa v našom penzióne v Eco-Center Alabol, ktorý postavil Emil a Gulmira v roku 2014. Pred financovaním a podporou poskytovanou projektom USAID – BGI Kirgizz mohla dedina Jyrgalan spať iba 15 turistov a všetci museli nájsť v tomto penzióne.

Od októbra 2016 je v Jyrgalan celkovo 5 penziónov a 64 lôžok! Ubytovanie je k dispozícii po celý rok.

Ekologické centrum Alabola – Náš jurt je na extrémnom zadnom
Privítali sme usmievavé tváre v Eco-Center Alacole a boli sme sa ukázali do našej izby, ktorá bola nedávno zrekonštruovaná a mala osobnú kúpeľňu. Potom sme si všimli, že na drevenej plošine sa zvýšil jurt. Keďže sme štyria z nás (Jazzsa, Alesha, Nick a i) ako jurty, pýtali sme sa, či by sme tam namiesto toho mohli spať.

Aká lepšia metóda na začatie nášho dvojtýždňového výletu spolu ako spánok v deň 1?

Vnútri jurtu sme sa rozhodli spať v penzióne v Jyrgalan
Ako sa dostať do Jyrgalanu

V prvom rade, ak prehľadávate na stránke GoogleMaps.com, nie je to vlastne tam, kde sa uvádza! Hlázli to Jergalan a vložili ho na nesprávne miesto. Kliknutím na odkaz vyššie alebo zobrazte mapu nižšie a zobrazíte originálne umiestnenie.

Ak prezeráte na mapách.me, je napísaný Dzhergalan. Ak ste skontrolovali topografické mapy, je napísaný Jyrgalan. Mätúce, viem.

Obec Jyrgalan sa nachádza približne 47 kilometrov severovýchodne od mesta Karakol.

Ak sa chcete dostať do Jyrgalanu z Karakolu, jednoducho sa dostanete na Marshruku (mini autobus) z primárnej autobusovej stanice. Tieto bežia 4 -krát denne a náklady sa pohybujú okolo 1 dolár na osobu. Cesta trvá približne 45 minút. Ak si nie ste istí, ako presne chytiť autobus do Jyrgalanu, porozprávajte sa s DMO v Karakole, ktorý sa nachádza vedľa Fat Cat Cafe na 22, Gagarin Street. Môžu vám tiež pomôcť zariadiť všetky zájazdy v Jyrgalan z tejto kancelárie.

Trekkingový plán

Rodina, personál a cestujúci všetci spokojní v okrúhlej kuchyni a vychutnali si spolu skvelé domáce jedlo – jedlo bolo vynikajúce! Ale predtým, ako sme mohli presunúť oslavu do nášho jurtu po večeri po večeri, ktorý hral od majiteľa penziónu Emila, museli sme uspokojiť s našim trekkingovým tímom a regionálnymi sprievodcami, aby sme si naplánovali našu cestu na ďalší deň.

Neboli sme jediným posádkou, ktorý plánoval dobrodružstvo z Emil’s Penov House. Bolo tu aj niekoľko ďalších cestujúcich, ktorí mali sprievodcov a plány, ale Jazzsa, Alesha, Nick a ja sme dodržiavali našu skupinu sprievodcov koní a profesionálov v horských oblastiach s malým priestorom v blízkosti kuchyne. zhromažďovanie sa okolo topografickéhoMapa, diskutovali sme o ceste a pláne výletu, ktorý sme sa mali pustiť do dodržiavania rána.

Plán bol pre nás, aby sme sa vydali do Echkili Tash, ktorá trvala 4 dni a okolo 70 kilometrov. Práve sme však povedali, že v druhom priechode sú stále štyri metre snehu, ktoré by sme museli prejsť okolo 3 200 metrov. Keby sme to dokázali zvládnuť, neboli sme si istí, čo by pre nás tretí priechod, a pri 3 800 metrov by sa slepý nedostal najchytrejším rozhodnutím.

Existovala tiež šanca, že ak už počas treku sneží, mohli by sme uviaznuť medzi dvoma vysokými prihrávkami.

Diskutujte o poveternostnom stave a navrhovanie nového trekkingového plánu

V priebehu niekoľkých minút sa rozhovory zmenili z angličtiny na ruštinu a viac ukazovali na mapu a konzultovali s regionálnym odborníkom na hory. Pozrel som sa na Nicka a zašepkal som: „Cítim sa z toho obavy“. Bola to noc predtým, ako sme sa predpokladali, že už bude náročný trek, a teraz bola možnosť uviaznuť na horách v snehu.

Ako keby som čítal moju myseľ, Trekking Guide a Sprievodca konskami opustili predbežný plán, pričom si vybral, že nebol dostatočne bez rizika. Prišli s novou cestou – vlastne práve vtedy a tam! Hovorte o spontánnosti.

Azamat (náš sprievodca koní) strávil celý svoj život v horách a keďže bol dieťaťom, lovil a kontroloval vrcholy okolo Jyrgalanu. Pochopil oblasť, ktorá môže produkovať fantastický výlet – stále však bolo veľa faktorov, o ktorých sme si všetci istí.

Bol tam most, ktorý prešiel cez Rushing River? Aká vysoká bola práve teraz voda? Bol jeden z prihrávok pokrytých snehom? Presne presne koľko kilometrov bola touto cestou? Bolo to uskutočniteľné za tri dni?

Rozhodli sme sa, že tieto mosty prejdeme (vlastne aj obrazne), keď prišli.

Prečítajte si viac: Trekking na Ala-Kul a Altyn Arashan bez sprievodcu

Deň 1

(Poznámka: Všetci sme dokončili túto cestu za 3 dni, ale po tom sa rozhodlo, že by sa mal vykonať za 4-5 dní. Kliknutím priamo sem zobrazíte článok o návodoch, ktorý vysvetľuje 4 a 5 -dňové možnosti.)

Dodržiavanie rána sme sa prebudili k zvukom v penzióne. Všetci boli hore a pripravovali sa vyraziť na rôzne cesty v okolí dediny. Niektorí išli na koni jazdiť na jazere blízko, iní boli na nočnom výlete k vodopádu a štyria z nás s našimi sprievodcami a posádkou sa vydali do neznáma.

Každý sa pustil do svojich dobrodružstiev okolo Jyrgalanu!

Spolu s Begayim (Trekking Guide & GPS Tracker), Azamat (miestny sprievodca koní a odborník na hory), Ruslan (miestny sprievodca koní), Anvar (šéfkuchár), Kyle (American pracujúci na projekte USAID) a Jarryd & Alesha (od Nomadasaurus) , vyrazili sme pešo do hôr.

Mali sme s nami troch psov a štyri kone – dvaja boli jazdení Azamat a Ruslan a dva boli použité ako balenie koní na prepravu našich stanov a jedla. Zvyšok výstroja, vrátane nášho oblečenia, vody a osobného majetku, sme priviedli na naše chrbty.

Slnko svietilo, obloha bola modrá a všetci sme boli nadšení, že sme priekopníkom tejto cesty pre budúcich cestujúcich do Jyrgalanu.

Scenéria bola perfektná. Vychádzali sme spolu s prúdiacou riekou a potom sme sa vydali po trávnatej hore a okolo nášho prvého pastierskeho tábora. Počas letných mesiacov mnoho kirgizských ľudí online v horách v jurtoch, pričom ich hospodárske hospodárske zvieratá pasú na ekologických pastvinách.

Nick a Bagayim sa vydali z Jyrgalanu – scenéria bola okamžite ohromujúca!

Tesne pred prestávkou na obed sme sa uspokojili s chlapom menom Danik v oblasti chat Eki, ktorý má pre turistov k dispozícii nový jurt. SOM (6,50 dolárov), alebo si môžete zvoliť strávenie noci.

Nás s Danikom a jeho mladým synom … a psom!

Pokračovali sme po krásnom údolí a zastavili sme sa na obed a potom sme sa zaoberali priechodom Jyrgalan (ak Kiya, ako to chápu miestni obyvatelia) na 3 332 m. Výstup, rovnako ako priechod nebol príliš ťažký, ale škaredý pľuzgier, ktorý sa vyvinul na mojej päte, to neuľahčilo. Bohužiaľ, naše výhľady boli zakryté, pretože hory boli v tomto bode zahalené v oblakoch. Na prihrávke bolo stále slušné množstvo snehu, vďaka čomu bol celkom zlovestný výhľad!

Zostupne z priechodu sme sa ukázali na inom neuveriteľnom mieste vyhliadky, pred cZastúpenie do doliny dole dole.

Nádherný, ale zlovestný pohľad
Turisti a maľovali sme skaly s jasne červenými šípkami, aby sme túto cestu označili. Anvar bol hlavne v maliarskej službe, hoci nás všetci robili našu časť. Po ďalšom (malý) rieka Crossing, s niektorými bažinatými trávnymi porastmi a cez jeden ďalší kopec, sme sa konečne ukázali v našom prvom tábore Trek.

Označovanie metódy pre budúcich cestujúcich a turistických sprievodcov v Jyrgalan
Kone boli vyložené a nezasiahnuté, bol postavený stan v kuchyni a Azamat a Ruslan začali oheň. Všetci sme pripravili svoje vlastné stany a výstroj na najviac úrovni, ktorú sme našli, predtým, ako pomôžeme s prípravou večere.

Všetci sme sa schúlili v „kuchyni“ a vychutnali sme si tradičné jedlo Kurduk (hovädzie mäso so zemiakmi, cibuľou a korením) a čerstvý šalát. Konverzácia bola skvelá a rovnako aj jedlo.

Keď sme sa opýtali, aký je plán na ďalší deň, Azamat a Begayim uviedli, že si nie sú istí, pretože nerozumeli, či je rieka a priechod krížové. Museli by sme presne vidieť, aká vysoká bola ráno voda, a nasledujúci deň sa porozprávajte s pastierom v Jailoo …

Prečítajte si viac: Konečný sprievodca po batohovom kirgizsku

Deň č. 2

Spali sme ako mŕtvi a prebudili sme sa na slnečné ráno a na raňajky na raňajky. Breaking Camp sme sa putovali po krásnej ceste s kameňmi a balvanmi, ktoré bodli ekologické pole, predtým, ako sme sa nakoniec dostali k rieke TUP-rieke, ktorú sme si neboli istí, či by sme boli schopní prekročiť.

Na opačnej strane rieky TUP sme si všimli Azamat a Ruslan so svojimi koňmi. To bolo skvelé znamenie. Sedem z nás, ktorí neboli na koni, sme pochopili, že neexistuje žiadna metóda, ktorú by sme mohli prekročiť pešo – bola rovnako agresívna a hlboká.

Nick prešiel cez rieku TUP na koni – zatiaľ čo vlogovanie!

Kone sa vrátili, aby nás prinútili a my sme prešli cez rieku v smenách na koni, pričom psy Ruslana a Azamata sa držali ich majiteľov a zakaždým plávali.

Keď sme všetci bezpečne prešli, pokračovali sme ďalej pozdĺž bohatého údolia, ktoré bolo zakryté v prikrývke motýľov a púpavov. Táto časť dňa bola mimoriadne plochá a ľahká, čo bola skvelá vec, pretože sme mali skôr trochu pred sebou.

Sedenie medzi maslami a púpavami

Bankovníctvo vpravo, urobili sme našu metódu na horu na koni a nechali lúku za sebou. Teraz sme sa objavili obklopení nádhernými borovicami. Nájdenie potoka vysoko na horskej tvári sme naplnili naše fľaše čistou a čistú vodu a potom sme sa dosiahli posledný výstup na približne 3 000 metrov, kde borovica poskytla metódu plochej plošine.

Cez borovicové stromy ideme

To je miesto, kde Azamat’s Buddy a Shepherd, Bata, táborili na leto so svojou rodinou a hospodárskymi zvieratami. Postavenie ich domu bolo úplne úchvatné a my sme mali to šťastie, že sme boli pozvaní, aby sme jedli obed a zdieľali svoju spoločnosť! Keď sme boli úplne prvými cestujúcimi, ktorí sa niekedy vydali touto cestou, pochopili sme, že toto stretnutie bolo úplne autentické a nebolo pre turistov.

Lagman Soup bola čerstvo vyrobená v hrnci a podávala sa nám v bitových miskách – to bolo palivo, ktoré sme potrebovali pokračovať, a dominovať nadchádzajúcemu horským priechodom, priechod, ktorý Bata uviedla, je možné riešiť.

Niektoré z najlepších polievok Laghman!
Pred pešou cestou s horskými obchodmi sme sa vydali na malebný, viacfarebný kaňon pred cestou s horským riešením. Odtiaľ sme sa plavili nahor, cez kúsok snehu a na vrchol 3 380 metrov! Výstup bol ťažký, ale keď sme sa ukázali na vrchole priechodu, boli sme odmenení konečným výhľadom na 360 °.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *