Kimberley Landscapes a Sydney Feeds


Jar je tu v Sydney len mesiac. Je ťažké uveriť, keď je tu stále tak chladno. Ľudia mi stále hovoria, že je teplejšie ako pred pár týždňami, ale myslím si, že sme stále rozmaznaní tropickým teplom Kimberley v severozápadnej Austrálii.

Obaja sa tešíme na teplejšie počasie, ale dovtedy predpokladám, že budeme musieť jesť veľa jedla a dlho sa pozerať na naše fotografie z našej nedávnej cesty. Funguje to pre nás, tak prečo sa nepripojiť k zábave?

Tu je to, čo nás tento týždeň vedie.

Dnes sme sa stretli s krásnou Liz z Ispyplumpie.com, zatiaľ čo ona je hore v Sydney na svojej vlastnej potravinovej odyssey. Prišli sme do Bar Luca v meste, aby sme obedovali. Všetci sme s výberom veľmi spokojní – veľmi chutný Cheeseburger a Burger Liz’s Coampea Burger tiež vyzerá dobre. A čipy sú príliš viac viac.

Pivo – sú to Lizin nápad!

Čas flashbacku! Prežívame náš let cez Bungle Bungles v austrálskom severozápade. Áno, je to malé lietadlo, ale je to skvelý spôsob, ako vidieť tieto jedinečné rysy pieskovcov. Je to len krátky let z Kunanurry – cez krásne jazero Argyle – ale ukázalo sa, že ide o dlhý let až do Wyndhamu, kde bola naša loď uviaznutá.

Tieto bizarné horniny objavili cestovný ruch alebo moderní geológovia v roku 1983. Sú známe ako Bungle Bungles, ale ich skutočné meno je Purnululu a pre miestnych obyvateľov tu boli posvätnou oblasťou približne 40 000 rokov.

Ich nezvyčajné pruhované tvary úľa sa vytvorili okolo 350 miliárd rokov, keď bola táto oblasť obrovskou riekou. Erózia z toku vody a – – keď rieka vyschla – z vetra a dažďa. Oranžové pruhy sú z vrstvených usadenín oxidu železa v pieskovci.

Rock po celej Kimberley je bohatý na železo. Keď hrdzaví, železo v skale zmení túto krásnu červenú farbu. A veľkosť útesov v tejto časti pobrežia je jednoducho nádherná.

Ďakujeme @Thekimberleyaustralia za zdieľanie našej strely.

Späť do súčasnosti, dnes večer pani Romanka vyskúša Rosie Campbell’s – nový bar, ktorý sa otvoril namiesto baru Bentley v Surry Hills. Je to len malé miesto a je to skôr bistro bar ako Speakeasy, ale jamajská téma tu sedí dobre. Pani Romance odporúča hranolky na sladké zemiaky.

Dnes ráno pomáha pani Romanka v Centre starostlivosti o deti chlapcov a dievčat pre ich získavanie finančných prostriedkov. Je tam vo svojej vlasovej romantickej kapacite a pletia vlasy, aby pomohla získať peniaze.

Vyskočil som okolo obeda a bol som odmenený týmto najúžasnejším hamburgerom Haloumi z Veggie Patch Van, ktorá je zaparkovaná z prednej strany. Tento zlý chlapec má 2 obrovské dosky Haloumi, karamelizovanej cibule a červenej repy. Červená šťava z červenej repy je trochu výzva a nie niečo, čo by ste sa mali pokúsiť jesť, keď nosíte biele, ale hamburger je taký chutný.

Naše rozlúčkové gesto na Instagrame tento víkend je toto. Krásny, vynikajúci pokoj Indického oceánu v regióne Kimberley. Dnes to bolo tak ploché, že prírodovedci, ktorí posúvali zverokruhové lode z National Geographic Orion, ich nemuseli ani riadiť alebo si sadnúť.

Dúfam, že váš víkend bol taký hladký plachtenia ako tento. Povedzte nám, čo ste boli v komentároch!

Obrázky pána a pani Romany prostredníctvom Instagramu: @Mrandmrsromance, @hairromance, @Christina.Butcher – účet Insta inta a @angrybastard!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *