Kde piť v Lecce, Taliansko – Saloon Keeper 1933


, ktorý chodí po uliciach Lecce v juhovýchodnom Taliansku, je ako ustúpenie v čase. Ale popíjajte kokteil v Saloon Keeper 1933, môžete takmer ochutnať cestovanie v čase. To je miesto, kde piť v Lecce v Taliansku.

Keď sme prvýkrát povedali ľuďom, že kontrolujeme Puglia, povedali nám, aby sme navštívili Lecce. Očakávali sme senzačnú barokovú architektúru, zmysel pre históriu a samozrejme, že južná talianska pohostinnosť.

Neočakávali sme, že nájdeme jeden z najlepších rečníckych barov, v ktorých sme kedy boli. A to nie je miesto, kde aj prekvapenia skončili.

Lecce, Taliansko

Ohromujúca baroková architektúra spoločnosti Lecce si získala prezývku „Florencie na juhu“.

Aj keď si nemyslím, že je to úplne presné.

Elegantne rozpadajúce sa vykreslenie, ozdobené oblúky a vysoké štvorcové biele steny tohto barokového mesta mi pripomenuli oveľa viac Havany na Kube.

A keď sa horúci deň zmení na úžasný večer, začína nočná Passeggiata a miestni obyvatelia sa objavia, aby prechádzali ulicami svojho mesta. Lecce sa týka života ešte oveľa viac ako v zhone a horúčave dňa a tie odtiene Kuby sú opäť.

Sociálny život sa rozširuje do každého rohu tohto starodávneho miesta, ktorý bol založený v 200 rokoch pred Kr. (150 rokov pred Florenciou, ďakujem pekne). S mestom, ktoré sa večera týkajú života na svojich uliciach, sú obchody, reštaurácie a bary opäť zaneprázdnené po sieste, ktorá ignoruje iba turisti.

Bol to taký večer, že sme skutočne objavili veľmi špeciálny bar.

Salónový brankár 1933, Lecce, Taliansko

Zatiaľ čo samotné mesto pocítilo kroky starovekých Rimanov a jej špeciálna slávna baroková architektúra – Barocco Leccese – siaha späť o 400 rokov, zaujala našu pozornosť švihom a eleganciou z 30. rokov 20. storočia.

Z malého okna na úrovni ulíc nakrájaných na hrubé, mäkké vápencové tehly steny sa nám prezentoval „bočná tyčinka“ strážcu salónu 1933.

Zobrali sme na ulicu dve barové stoličky a malý okenný stôl, vďační, že sme si oddýchli nohy a nádej na drink. Chladené jazzové melódie tancovali z okna, nasledovala priateľská tvár.

Giuseppe tu bol, aby si vzal našu objednávku nápojov.

Koktaily

Bez toho, aby sme to vedeli, sme si vybrali najlepšie miesto v dome.

Z našich sedadiel Windowside sme mohli vidieť priamo za barom a hore a dole po ulici, aby sme sa pozerali úžasnými ľuďmi. Naša možnosť nám tiež poskytla priamy prístup k Giuseppe a jeho miešajúcim sa schopnostiam.

Najprv nás vyvolal výnimočný Negroni a gin kokteil z ponuky Specials.

Zaujali sme, potom sme požiadali o pár Gin Martinis.

“Aký gin chceš?” Spýtal sa Giuseppe.

Bar bol mimoriadne dobre zásobený. a dokonca držal nejaký domáci remeselný gin. Ako pravdepodobne viete, radi vyskúšame miestne produkty-najmä keď pochádza z malého liehovaru!

Z miestneho regiónu som si vybral pikantný Herby Gin a pani Romanka bola v pokušení s plynulejšou voľbou z dodatočného severu. Obaja urobili výnimočné Martinis – ale možno to je aj kreditné skóre pre barman.

Bar

Z našich sedadiel sme videli malú cestu vo vnútri samotnej tyče, ale nič nás na úplný výhľad nepripravilo.

Úroveň detailov v tomto bare vyhodila našu myseľ. Ozdobené zrkadlá, pohovky Chesterfield, staré telefóny v štýle 30. rokov, hurikánové lampy na stoloch, gramofón, obdobie umenia – dokonca až do držiaka obrúsku na bare – bolo to perfektné.

Nepochybovali sme o tom, že toto miesto podáva nápoje roky a roky – ak nepovažujeme za 30. roky.

Mýlili sme sa.

Nastal čas na naše najväčšie prekvapenie: Saloon strážca 1933 nebol ani rok otvorený.

Tretí nápoj je kúzlo

Museli sme sa vrátiť do strážcu salónu 1933 – samozrejme v mene výskumu a novinárskej integrity.

Tentokrát sme sedeli pred prednou časťou tyče so zvyškom klientely. Skorý večer vzduch bol teplý a kopaná zadná atmosféra sa perfektne hodí do nášho prostredia. Deti hrali, dospelí hovorili a naprieč malým Piazza, kostol Neoklasickej fasády San Niccolo Dei Greciho prerušil ulicu.

Z dierovania salónu 1933 sa objavili naše jemné koktaily a že uspokojujúci pocit objavenia jedného z tých zriedkavých miest, ktoré začiarkli všetky políčka, naplnili naše srdcia.

SALON CRAFER 1933

Piazzetta Chiesa Greca 16
Lecce, Taliansko

FB: @Saloonkeeper1933
IG: @Saloonkeeper1933

Ak chcete získať oveľa viac našich príbehov z Puglie, kliknite sem a prejdete do našej obľúbenej knižnice.

A ak sa snažíte nájsť oveľa viac informácií o Taliansku ako celku, kliknite sem pre naše príbehy.

Už ste niekedy neúmyselne objavili skrytý diamant ako salónový brankár 1933, keď ste boli preč? Povedzte nám o tom v komentároch.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *