Prečo sme prešli na Bluehost a ako to dalo nášmu blogu obrovský nárast


, keď sme na chvíľu stacionárne, žijeme a pracujeme v Karibiku, konečne sme na tomto webe urobili nejaké veci To bolo omnoho oneskorené. Jednou z týchto vecí bolo vytvorenie nášho úplne bezplatného kurzu Blogger pre začiatočníkov pre všetkých nových blogerov, ktorí začínajú s nami svoj blog, ako aj ďalšou základnou prácou bolo presunutie nášho webu na nového hostiteľa.

V tomto príspevku sa chystám diskutovať nielen o tom, prečo sme prešli z Siteground na Bluehost, ale aj o tom, ako tento prepínač pomohol našim stránkam oveľa viac, ako sme si mysleli, že je to možné. Verte tomu alebo nie, naša rýchlosť zaťaženia je dvakrát rýchla, naša prevádzka je o 20% vyššia a máme najlepšiu službu, o ktorú by som mohol požiadať, ako aj to všetko je lacnejšie ako plán hostingu, za ktorý sme platili Siteground.

Čo je hostiteľ?

V podstate každý blog online má hostiteľa. Je to veľká spoločnosť, ktorá má masívne servery na celom svete, ktoré „hostia“ vaše stránky, aby sa dalo slúžiť publiku na celom svete. Všetci blogeri musia platiť za hosting, ak vlastnia svoju doménu aj značku, ale nie všetci hostitelia sú vytvorení rovnocenní! Ak ešte nemáte blog, kliknite sem a spustite jeden s Bluehost a získajte bezplatný videorekolesný kurz pre začiatočníkov Blogger a 200-stranovú elektronickú knihu.

Keď sme prvýkrát začali, boli sme na HostGator, ale čoskoro sme si uvedomili, že hostgator nebol najlepším hostiteľom na svete. Stránka sa nakladala dosť pomaly, pretože sme mali veľa času. Vtedy sme sa presťahovali do Siteground. Siteground bol úplne v poriadku, ale keď sa ich spoločnosť začala rásť, rovnako ako náš blog začal rásť, zistili sme, že stále máme veľa prestojov a začali sme spochybňovať kvalitu hostiteľa.

Chcete oveľa viac nápadov na cestovanie? Pozrite sa na náš zoznam Epic 101 cestovných pracovných miest, ktoré vám môžu zarobiť peniaze, keď ste na cestách!

Až do minulého roka sme sa skutočne frustrovali z Siteground. Aby bolo jasné, Siteground nie je zlý hostiteľ. Žiadny hostiteľ nie je ideálny tak dobre, pretože sú takí obrovskí, budú časy, keď nedokážu slúžiť svojim zákazníkom tak, ako očakávajú, že budú doručené.

Ale Siteground skutočne urobil niekoľko kritických chýb pre naše stránky pri dvoch samostatných príležitostiach, keď sme sa úplne dostali. Okrem toho táto stránka bežala neuveriteľne pomaly, napriek tomu, že sme v našom hostiteľskom pláne (čo je dosť vysoké).

Zrieknutie sa zodpovednosti: Je nevyhnutné, aby som pred napísaním tohto príspevku 100% transparentný. Bluehost som nebol zaplatený za písanie tohto článku, ani som sponzoroval Bluehost. Kozy na cestách sú pridruženou spoločnosťou pre spoločnosť Bluehost, z čoho vyplýva, že dostávame úplne zadarmo hosting, ako aj províziu, keď naši čitatelia začínajú blog pomocou svojej služby. Bluehost nepožiadal, aby som napísal tento krátky článok, ako aj naše partnerstvo s nimi nemení výsledky testov rýchlosti alebo štatistiky v tomto článku, ani môj názor na ich hostingovú službu. V skutočnosti by som mohol zarobiť rovnakú províziu odporúčanie Siteground alebo Dreamhost, ale verím, že Bluehost je najlepší, takže ich používam a odporúčam ich.

Problém Siteground #1

Začiatkom roku 2017 našla stránka veľa klesala. Myslím, že keby som pracoval na kozách na ceste 4 hodiny, pravdepodobne by som to v tomto období videl 3-4 krát, čo je neprijateľné. Nielenže to spomaľuje náš pracovný tok, ale znamená to, že nám potenciálne chýba tisíce návštevníkov nášho blogu. Nie je v pohode.

Keď som kontaktoval Siteground, povedali, že problém je príliš početnými robotmi, ktoré plazia našim stránkam a preťažením. Odporúčali teda, aby som upgradoval a zaplatil oveľa viac peňazí. Tak som spravil. Ale problém sa stále deje, tak som znova vylepšil. Nakoniec sa problém stal taký zlý, že som musel zapnúť „automatické rozsahy“, čo v podstate naznačovalo, že Siteground by automaticky upgradoval môj účet a podľa toho by mi účtoval.

Každý mesiac sa môj účet menil, ale zvyčajne to bolo okolo 175 dolárov, a napriek tomu sa tento blog príliš často dostal do offline. Pri mojej poslednej výzve na stránku som sa sťažoval na tento problém a tiež som povedal, že ho nič neopravuje tak dobre, ako som bol vyčerpaný hádzaním peňazí naň. Zákaznícka podpora teda uviedla, že pridal nejaký kód a všetko by bolo v poriadku.

Nakoniec stránka bežala rovnako ako ja, nevedela prvú vec o „kóde“, myslela si, že to bude v poriadku. Uplynulo viac ako mesiac, keď sme si uvedomili, že naša prevádzka klesla takmer o 50%. V tom čase som naozaj nedal dve tak dobre, ako dva dokopy, aby som si uvedomil, že to mohol byť tento „kód“, ktorý spôsobil pokles premávky.

Vyskúšali sme všetko, aby sme opäť zvýšili našu premávku. Napísali sme veľa článkov, posilnili naše sociálne akcie, ale kozy na ceste boli SUFhrebeň. Nakoniec som si musel najať nášho vývojára, ktorý okamžite objavil kód v súbore .htaccess, ktorý blokoval všetky roboty z prehľadávania našich stránok. To znamená, že spoločnosť Google nám neposielala návštevnosť (alebo veľmi malú prevádzku).

Po odstránení kódu trvalo ešte pár týždňov, kým sa všetky roboty „natiahli“, ako aj nakoniec naše stránky boli späť do normálu.

Celkovo nás tento malý „problém s kódovaním“ stál viac ako 100 000 nových návštevníkov za menej ako 2 mesiace, ako aj kto vie, koľko príjmov. V tomto okamihu sme na tomto blogu prestali odporučiť Siteground a začali sme odporučiť Bluehost. Krátko po tom, čo bola opravená, sme tiež začali s novým webom na Bluehost.

Problém Siteground #2

Niekoľko mesiacov po oprave kódu a odoslaní sťažnosti na Siteground som si uvedomil, že stránka musí mať certifikát SSL. Pri diskusii o tom nebudem príliš podivínsky, ale v podstate to robí našu stránku „bezpečnou“ pomocou https: // na začiatku namiesto http: //.

Kontaktoval som Siteground a pomohol som nastaviť certifikát SSL. Ale nie je prekvapením, že to nejako pokazili. Po celé mesiace neboli naše stránky správne chránené a preto Pinterest neumožňoval žiadny typ používateľov ich aplikácie získať prístup k našej stránke. Zvyčajne vidíme okolo 20 000 návštevníkov mesačne z Pinterest, ale počas tohto obdobia sme boli približne na 7 000.

Nevšimli sme si to viac ako mesiac, ako aj keď sme konečne urobili, trvalo to týždne e -mailu Pinterest, kontaktovaním SiteGround a obťažovaním nášho vývojára, aby nám pomohlo s týmto problémom.

Počas tohto obdobia vydania Pinterest som presunul stránku na Bluehost. Požiadal som siteground rôzne časy, aby mi pomohol s týmto problémom, ale tvrdili, že to bola chyba môjho vývojára. Jednoducho ma unavovali zlé služby zákazníkom, ako aj strašné problémy, ktoré sme mali s Siteground. Hľa, ako aj hľa, Pinterest začal pracovať hneď, ako sme prešli stránku na Bluehost!

Po presunutí stránky som konečne dostal odpoveď z Siteground a Advanced Tech Team mi povedal, že v skutočnosti sa vyskytol problém s certifikátom SSL, ktorý spôsobil, že aplikácia Pinterest nenačíta naše webové stránky. Povedali mi, že opravili kód, rovnako ako všetci by boli v poriadku, ale do tejto doby som bol šťastne presunutý do Bluehostu.

Aký dobrý bol Bluehost?

Musím povedať, že táto zmena bola oveľa efektívnejšia, ako sme si mysleli, že by to bolo. Prešli sme z automatického rozsahu „Gogeek“ zdieľaného hostiteľského plánu v Siteground na prémiový plán vyhradený hostiteľský plán v Bluehost.

Zdieľaný hosting vs vyhradený hosting

Najprv by som mal diskutovať o rozdieloch medzi týmito dvoma. Zdieľaný hosting naznačuje, že množstvo blogov zdieľajú ten istý server, z čoho vyplýva, že ak jeden blog získa veľa prenosu, ako aj váš blog nie je, váš blog sa stále spomalí. Dedikovaný server naznačuje, že máte vlastný server špeciálne pre svoj vlastný blog.

Nižšia cena

Toto je fantastická časť. Špeciálny plán hostingu, ktorý mám v Bluehoste, je skutočne lacnejší ako plán zdieľaného hostingu Gegeek, ktorý som mal s siteground. Vďaka SiteGround bola cena v priemere 155 dolárov mesačne (v závislosti od automatického rozsahu), ako aj s Bluehostom je celková cena iba 119 dolárov mesačne … paušálna sadzba.

Noví blogeri by samozrejme nikdy nemuseli tráviť toľko, ale aj základný hosting Bluehost je lacnejší, najmä keď používate naše kozy na cestnú zľavu.

Normálna cena za najdostupnejší hosting s Siteground je 4,95 dolárov mesačne, zatiaľ čo Bluehost zvyčajne účtuje 3,95 dolárov mesačne v závislosti od dostupných ponúk, ale s našou zľavou je to len 2,95 USD mesačne. Je to zľava približne 40% v porovnaní s podobnými plánmi s mnohými ďalšími hostiteľmi.

Či už ste profesionálny blogger alebo práve začínate, Bluehost poskytuje lacnejšie plány hostingu a podľa mojich skúseností rýchlejšie servery, ako aj lepší zákaznícky servis.

Zvýšenie rýchlosti

To bol hlavný dôvod, prečo sme sa sťahovali do Bluehostu. Vedeli sme, že sme prerástli náš súčasný plán hostingu pomocou Siteground a hľadali sme špecializovaný plán servera. Trvalo nám dlho, kým sme sa zmenili, pretože s takou veľkou stránkou ako kozy na cestách musíte byť skutočne online na niekoľko týždňov, aby ste zaručili, že premiestnenie pôjde dobre a všetko stále funguje správne.

Keď sme cestovali po Južnej Amerike, Európe a Ázii na mnoho z roku 2017, neustále sme odkladali veľkú prácu migrácie do Bluehostu.

Pozreli sme sa na niekoľko rôznych hostiteľov, pretože tam sú nejaké vynikajúce pre väčšie blogy, ale oniCena 250 dolárov mesačne. Predpokladal som, že by som si musel zvoliť drahého hostiteľa, ako je zlievareň Performance alebo WPEngine, pretože naša stránka má značné množstvo prenosu.

Na tomto webe odporúčame Bluehost už viac ako rok, pretože ich používame na našich ďalších stránkach, ako aj majú veľkú podporu a rýchlosť, ale neuvedomili sme si, že majú taký epický plán špecializovaného servera.

Predtým, ako sa posunieme, Bluehost so mnou potvrdil, že náš blog bude rýchlejší na svojom serveri, obdobie. To mi stačilo na to, aby mi pomohlo rozhodnúť sa, a tak sme začali pohyb.

Čísla skutočne hovoria za seba:

Test rýchlosti na serveroch Siteground (155 dolárov mesačne)

Vs

Test rýchlosti na serveroch Bluehost (119 dolárov mesačne)

Dobre, takže pre bloggerov alebo nových blogerov môžu obrázky vyššie vyzerať trochu mätúce. V najzákladnejších podmienkach sa stránka načítala o 5,13 sekundy s Siteground a teraz sa nakladá za 3,55 sekundy s Bluehostom. To je viac ako 30% zvýšenie času načítania!

Ale to je čas potrebný na skutočné načítanie celej stránky. Čo je oveľa dôležitejšie, je to, čo používateľ vidí, ako aj to, čo vidí Google, a preto som tiež obklopil TTFB (čas do prvého bajtu), ako aj DOM (model objektov dokumentu). TTFB je čas, ktorý server vyžaduje, aby reagoval na dotaz, ako aj to je to, čo spoločnosť Google používa na meranie (a potenciálne penalizáciu) stránok pre čas rýchlosti načítania. DOM je v podstate to, ako dlho trvá, kým používateľ bude schopný plne vidieť a interagovať so stránkou.

Ako vidíte z snímok obrazovky vyššie, používateľ je teraz schopný plne vidieť a interagovať so stránkou do 1,4 sekundy, zatiaľ čo v Sitegroundu trval celých 3,3 sekundy.

Zvýšenie času načítania bodov je oveľa viac ako dvojnásobok, čo znamená, že web pre našich návštevníkov stránok načíta dvakrát rýchlejšie. V skutočnosti bol čas TTFB s siteground náročný 1,6 sekundy. To znamená, že to trvalo 1,6 sekundy, kým server Siteground dokonca reagoval na niekoho, kto požiadal o získanie prístupu k tejto stránke.

Pri Bluehoste sa táto reakcia vyskytuje iba za 200 milisekúnd, ako aj za celú lokalitu, kým sa servery Siteground dokonca reagujú na dotaz. To znamená, že celá stránka sa teraz načíta rýchlejšie ako Severs Siteground dokonca vedela, že tam existovala stránka.

Je to pre nás úžasné, ako to bude znamenať nielen rýchlejšie časy zaťaženia, ale oveľa lepšie SEO.

Čo ma privádza k môjmu ďalšiemu bodu …

Zvýšenie premávky

Pri prechode zo zdieľaného hostiteľského plánu na špecializovaný server nie je žiadnym prekvapením, že stránka je dvakrát rýchlejšia. Na tomto serveri je oveľa viac energie a pracuje nadčas, aby pomohla kozy na ceste slúžiť štvrťroku milión stránok, ktoré vidí každý mesiac.

To, čo prichádza so zvýšenou rýchlosťou, je však zvýšená prevádzka. Za prvé, Google penalizuje stránky, ktoré majú menej ako 2 sekundy až prvý bajtový čas načítania v dotazoch mobilných vyhľadávaní, takže rýchlosť je určite prvkom v SEO, ale používatelia jednoducho kliknite, ak vaša stránka trvá príliš dlho načítanie.

Naša premávka vzrástla z 31 700 / týždeň na 37 800 týždenne, pretože sa presťahovala do Bluehostu a stále lezela. To je doteraz nárast o viac ako 20%. K takémuto zvýšeniu premávky môže samozrejme prispieť tona prvkov, ale sme radi, že to vidíme.

Google Analytics tiež hlási oveľa lepšiu rýchlosť načítania pre našu stránku. S Siteground sme mali v priemere 27,73 sekundového hodnotenia rýchlosti, čo je veľmi vysoké. Pretože prepínanie na Bluehost, ako aj na opravu vyrovnávacej pamäte pre web, teraz sa načítame priemernou rýchlosťou 17,28 podľa spoločnosti Google. To je nárast o 37%!

Zákaznícky servis

Bola som už naštvaná zákazníckym servisom v Siteground. Obdobie. Rýchlo odpovedajú, ale z väčšej časti nám nemohli pomôcť s touto stránkou, ako aj keby nám pomohli, často robia dôležité chyby, ktoré spôsobili hlavné problémy pre naše stránky, ako aj pre naše podnikanie.

Pracoval som s Bluehostom pre naše ďalšie stránky, ako aj pre všetkých našich nových blogerov, ktorí sa naučia, ako s nami založiť cestovný blog, a boli úžasní. Iste, z času na čas sú nejaké problémy, keď ľudia ťažko zistia, čo je potrebné urobiť, ale to je bo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *