Sanctuary Mountain-Klietka pre vonkajší svet


stojaca ako ostrov v ekologickom mori divočiny Waikato, Sanctuary Mountain je najvyššou prírodnou rezerváciou pre rodnú novozélandskú flóru a faunu. Pešia turistika po stopách počas tohto horského útočiska je ako ustúpiť späť v čase do veku predtým, ako sem prišli ľudia.

Od roku 1912 je Maungatautari-názov Maori pre túto 50 km-obvodovú horu 800 m-prírodnou rezerváciou. Avšak až do roku 2001 sa vízia tejto úžasnej práce skutočne formovala.

So symfonická kombinácia opatrnej ochrany, fantastického inžinierstva a veľkého náročného štepu je Sanctuary Mountain rajom pre pôvodné druhy. Nielenže je to bezrizikové biotopy pre nezvyčajné vtáky, ako aj pre rastliny, je to úžasné a uvoľnené miesto pre návštevníkov, ako aj zažiť skutočnú novozélandskú povahu.

Pozrite sa na naše rýchle video z Sanctuary Mountain tu:

Kliknutím doprava tu zobrazíte VID cez YouTube.

Sanctuary Mountain Maungatautari, ako aj jej starodávny les, je teraz jedným z posledných pobytov, ktoré objavíte divoké kiwi, ako aj ďalšie ohrozené typy, ako sú Kaka, Hihi a Kokako.

A to všetko vďaka mimoriadne špeciálnemu krytu. Plot tu však nie je práve tu, aby sa vtáky vo vnútri kliešni, aby sa však udržali všetky ostatné zvieratá mimo.

Sanctuary Mountain – klietka pre vonkajší svet

Tento problém sanktuary Mountain Faces je rovnaký problém, s ktorým sa celý Nový Zéland má ťažkosti s: zavedenými zvieratami.

Ľudia sa objavili iba na Novom Zélande asi pred 2 200 rokmi. Predtým neboli na ostrovoch nikde cicavce – iba vtáky, ako aj plazy.

Ale s ľudstvom prišli hlodavce, mäsožravé cicavce, ako aj ďalšie tvory, ktoré poškodzujú jemný ekosystém, ako aj zdecimované druhy vtákov.

Fantastická stena Maunga

Sanctuary Mountain Maungatautari má obvodový plot, ktorý sa zaoberá všetkou metódou. Približne 47 km je to jedna z prekážok s najvyššou technológiou a najdlhší plot odolný proti škodcom na svete.

Má niekoľko obrany, aby zabránili škodcom.

Na viac ako tri metre, ako aj so zaobleným vrchom, sa plot zastaví aj tých najlepších horolezcov. 100 000 m² ocele Zmestí sa plot je vyrobený z toho, že je tak v poriadku, dokonca aj detská myš je tiež obrovská na to, aby sa cez ňu dostala.

A zakopaná polyetylén „sukňa“, ktorá leží meter od spodnej časti plotu, odpudzuje najhorúcejšie diggery.

Takže so všetkými škodcami na jednom mieste to bola bitka o opotrebenie a extrakcia na ich odstránenie. V roku 2014 však posledné králiky a Hares opustili svätyňu.

Je to koniec dlhého zoznamu nevítaných zvierat zavedených do tohto starodávneho prostredia. Jelene, ošípané, fretky, stopy, lasičky, vačice, ježky, potkany a kozy sú teraz preč. Zostávajú iba myši, ktoré sa tiež rýchlo, rovnako ako rýchlo, rovnako ako malé, len málo.

Turis v starovekom horskom lese

Dokonca aj pár krokov vo vnútri stien svätyne cítite, že prostredie sa nejako zmení. Určite je to chladnejšie pod baldachýnom. Boli sme tam v teplom dni, ale pár minút sme boli vďační za to, že sme s nami mali skoky.

Ale keď nás naše nohy vzali hlbšie do lesa, nad nami prišiel pocit mieru, ako aj starodávna otázka – prakticky duchovná v jej harmónii.

A keď sme skúmali ďalej, hora nám ticho povedala niekoľko jeho trikov – živú krajinu zeleného luxusu.

Ďaleko do lesa, skrytý medzi fantastickými, ako aj starodávnymi stromami hory, je veža Canopy, ktorú môžete vyliezť, aby vám poskytli úplne iný pohľad na krajinu.

Od 16 metrov hore uvidíte život medzi baldachýnom – metóda početných typov vtákov vidí les.

Mali sme to šťastie, že sme spolu s sprievodcom zo Sanctuary Mountain, čo je najlepšia metóda na zažitie tohto úžasného miesta. Náš sprievodca, Tali, bol schopný prediskutovať toľko, že by sme inak zmeškali, keď sme kráčali s lesom.

Tali nám tiež ukázalo skryté aspekty práce na ochrane, ktorá stále prebieha. Videli sme, ako presne udržiavajú trať, ako aj rovnako chytia zvieracie škodcov, ktorí sú stále vo veľkom v rezerve. Rovnako ako samozrejme by nám mohla povedať mená typov vtákov, ktoré by sme mohli počuť, ako aj vidieť na našej prechádzke.

Existuje niekoľko skladieb, ktoré vás zavedú s týmto neuveriteľným, zreteľným ekosystémom. Od rýchlej 130 metrov, ktorá ide do lesa, ako aj späť na celodenný výlet cez horu na 11 km, je tu veľa pre horlivých turistov.

Sanctuary Mountain je k dispozícii pre jednotlivcov invalidných vozíkov, ako aj kočík s kočíkmi s 5 km širokých kovovaných dráh. Nezabúdajte však, že ide o horu, takže v určitom okamihu pôjdete do kopca, takže je potrebná konkrétna úroveň fyzickej zdatnosti a výdrž.

Bezpečnosť je kľúčová

Sanctuary Mountain je skutočne vynikajúce miesto. Tak početné nebezpečenstvá škodcovNástenia boli zmiernené nejakým skutočne múdrym myslením. Bariéra je určite primárnou podporou, keď sa zvierat dostanú, ale medzi plotom, ako aj akýmkoľvek druhom vysokých rastlín alebo stromov na druhej strane.

Tali vysvetlil, že ak strom v obvode padá kvôli búrkam, ako aj vytiahne časť plotu, inžinieri sú pohotovostní inžinieri vzdialení asi 20 minút v akomkoľvek čase na opravu bariéry.

Aby ste sa dostali do rezervy, musíte ísť s dvojitým uzamykacím systémom, ako aj s taškami skontrolované v situácii Stowaways.

Dostať sa do svätyne

Hora Sanctuary, ako aj jej návštevnícke centrum je asi dve hodiny od Aucklandu, ako aj hodinu od spoločnosti Rotorua autom.

Je to však len pol hodiny od Cambridge, ako aj z nádherného hotela Henley, kde sme zostali.

Tu môžete vidieť naše úplné hodnotenie, ako aj video návod na Henley.

Odtiaľ ste blízko úžasných jaskýň Waitomo Glowworm, ako aj výnimočného zážitku z čiernej vody. Rovnako len po ceste je filmový set Hobbiton, ktorý sa tiež oplatí navštíviť.

Môžete objaviť oveľa viac podrobností o všetkých týchto zážitkoch, ako aj oveľa viac na stránke Mighty Waikato Tourism.

Sanctuary Mountain je Birderov sen, raj turistov, ako aj úžasný zážitok pre tých z nás, ktorí sa tešia z mieru ideálnej povahy.

Išli sme na Sanctuary Mountain ako hostia Hamilton a Waikato NZ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *