Makassar, Indonézia: 5 miest, ktoré treba vidieť za 3 dni


, je to veková otázka, však? Koľko presne chceme pochopiť o našich susedoch?

O mojich skutočných susedoch, nie príliš, aby som bol úplne úprimný. Nie som ten, kto by skutočne držal nos v špinavej bielizni Bree Van de Kamps na svete. (Je nám ľúto za odôvodnenú referenciu pre ženy v domácnosti. Som starodávny.)

Ale v kontexte celosvetového cestovného ruchu, peklo áno! Vyrastal som na Filipínach, v krajine, ktorá je trochu izolovaná od zvyšku sveta mimoriadne pochybným morom na západ, ako aj trochu kaluže, ktorá sa nazýva Tichý oceán na východ. Naši najbližší susedia sa nachádzajú na juh. Napríklad Indonézia je len výlet loďou od južných okrajov krajiny. Avšak s výnimkou krátkej kapitoly o civilizáciách Javanese a Sumatran v našej učebnici s vysokou inštitúciou, ako aj príležitostné Bali, ako aj Borobudur Dreamdreaming.

Ostrov Sulawesi, hneď za celebrijským morom, je niečo, čo vidím iba na mapách ASEAN. Nebolo to však, kým som tam už nebol, keď som o tom veľa objavil. Ukázalo sme sa v Makassar, financovanie provincie South Sulawesi po dvojhodinovom lete z Jakarty. Makassar je staré prístavné mesto, ktoré je všeobecne známe svojou posadnutosťou plachtením, ako aj budovaním lodí, ako aj s obľúbeným pre svoje ulice, ktoré sú lemované historickými budovami. Skvelá správa je, že to bolo prvýkrát, čo som tu objavil toľko. Zlá správa je, že by sme zostali iba tri dni.

Ale ak je týchto päť miest jediné veci, ktorým doteraz rozumiem nášmu susedovi, absolútne sa pozerám, až uvidím viac Makassaru.

Čo je v tomto sprievodcovi pokryté?

1. Národný park Bantimurung (1. deň)
2. Ostrov Kodingareng Keke (2. deň)
3. Pulau Samalona (2. deň)
4. Losari Beach Sunset (2. deň)
5. Historické turné Fort Rotterdam (3. deň)

Viac tipov na YouTube ⬇ súvisiace príspevky:

1. Národný park Bantimurung (1. deň)

Národný park Bantimurung nie je skutočne v Makassaru v Marose, 50 km severne od provinčného financovania, ako aj 20 km (zhruba 30 minút) od letiska. Jeho poistný nárok na slávu je 43 750 hektárov Rammang Rammang Karst Area, druhá najväčšia svojho druhu na svete. Pod ňou je sieť 286 jaskýň, z ktorých dve (nazývané snovú jaskyňu a kamennú jaskyňu) sú otvorené priamo pri vodopáde. Ak sa má veriť nášmu sprievodcovi, umiestnenie získalo svoje meno od „Benti“, čo znamená vodu, ako aj „murung“, čo znamená rachot, odkazujúci na hromový hluk, ktorý vodopád vydáva.

Vo vnútri jednej z jaskýň

2. Ostrov Kodingareng Keke (2. deň)

Hodinový výlet loďou preč od prístavu Kayu Bangkoa v Makassar leží Kodingareng Keke, jeden z mnohých neobývaných ostrovov v južnom Sulawesi. Je to malá, len odhodlaná, aby skončila ako nahý piesok, z čoho sa vyrába väčšina tropických plážových fantázií. Cay je obklopený pulzujúcim koralovým útesom namočeným v ešte jasnejších tyrkysových vodách. Šnorchlovanie je nevyhnutnosťou, buďte opatrní na morské ježky. Aj keď je neobývaná, na konci dreveného móla je zastrešená konštrukcia, kam môžete ísť do tieňa.

Ako sa tam dostať: V prístave Kayu Bangkoa si prenajímajte motorovú loď do Cay. (Čas cesty: 40-60 minút. Cestovné: 500 000 IDR.) Loď sa zmestí až 10 cestujúcich, čo znamená, že cenovo dostupnou metódou je napísať skupinu s ostatnými, s ktorými môžete rozdeliť náklady.

3. Pulau Samalona (2. deň)

Iba 20 minút, pozri sa na Pulau Samalona, ​​je zvyčajne zabalený s akýmkoľvek výletom do Kodingareng Keke. Je to väčšie, oveľa lepšie pre mesto, ako aj pre prístavu malej dediny, vďaka čomu je obvyklý obed (a toaleta) zastavený. Ostrov je známy svojimi stroskotaním lodí z druhej svetovej vojny, takže sa veľmi odporúča šnorchlovanie a potápanie.

Ako sa tam dostať: V prístave Kayu Bangkoa si prenajímajte motorovú loď do Cay (20 minút). Môžete sa zastaviť tu pred alebo po svojom čase v Kodingareng Keke.

4. Losari Beach Sunset (2. deň)

Existuje veľa dôvodov, prečo vstúpiť na pláž Losari, najznámejší pás Makassaru. Je to skokový bod na Kodingareng Keke, ako aj na ostrov Samalona. Má kilometer dlhý pruh stánkov s potravinami, ako aj obchody so suvenírmi. Ten, ktorý ma najviac nakreslil, je to, že ponúka ohromujúci výhľad na západ slnka. There’s no other method of capping off a day of swimming as well as snorkeling than just sit there as well as watch the skies do what it does best: mesmerize.

5. Fort Rotterdam historical tour (Day 3)

On our last day in Makassar, we might not leave without a look at Dutch colonial design at Fort Rotterdam, one of the best-preserved in Indonesia. Taking the shape of a turtle when viewed from above, it rises at the site where an old Gowanese fort when stood (which was stated to be developed in 1545). The Gowanese believed that the turtle is the ultimate sign of adaptation, being able to online both in water, ako aj na súši. V roku 1667 ho prevzal Holanďania.

Dnes, Fort Homes the Museum Negeri La Galigo s rôznymi exponátmi. Pri chode okolo môžete tiež vidieť časti pôvodnej steny.

Otváracie hodiny: Každý deň od 8:00 do 18:00.
Vstupný poplatok: Ak sa len potulujete po nádvorí. Múzeum LA Galigo však vyberá vstupný poplatok 10 000 IDR.

Toto bolo súčasťou #Tripofwonders, blogového spisovateľa Tour, ktorý organizovala indonézske ministerstvo cestovného ruchu.

Viac tipov na YouTube ⬇

Súvisiace príspevky:

Ázijský africký karneval 2015 v Bandung v Indonézii

Kawah Putih: Breathless v Bandung v Indonézii

Kawah Ijen, Indonézia: 10 vecí, ktoré potrebujete porozumieť pred stúpaním

Ostrovy Gili na rozpočet: cestovný sprievodca a itinerár

Ako sa dostať na ostrovy Gili z letového terminálu Bali alebo Lombok

Cestovanie s deťmi: 10 orientálnych destinácií pre celú domácnosť

Itinerár Yogyakarta: 8 najlepších vecí

Sprievodca cestovným sprievodcom Bali so vzorkou itinerára a rozpočtu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *