Ako prežiť pred odchodom úzkosti


Adventurous Kate Zahŕňa pridružené odkazy. Ak prostredníctvom týchto odkazov uskutočníte nákup, zarobím vám províziu bez ďalších nákladov. Vďaka!

Zdieľajte na Twitteri
Zdielať na Facebook-u
Zdieľať na Pinterest
Zdieľajte e -mail

Prvý návrh tohto príspevku som napísal o svojom lete z JFK do Cartageny a som v rozpakoch, že som povedal, že som sa prakticky nedostal do lietadla.

Keď sa objavil dátum odchodu mojej výletu z Kolumbie, v žalúdku mi vzrástli uzly. Cestoval som len preto, že som si myslel, že by som mal cestovať? Chcel som byť preč od svojich priateľov a rodiny v New Yorku 19 dní, keď som mal tento rok na jeseň tak veľa ďalších ciest?

Bol by som tam schopný urobiť prácu tam? Chýbalo by mi doma veľa skvelých udalostí? Aký mal zmysel platiť nájomné v drahom New Yorku, ak by som chcel platiť aj za súčasné ubytovanie?!

Veľa som otočil tam a späť. Až v deň predtým som povedal svojim priateľom, že som rozdelil 80/20 v prospech, že nejde.

Stáva sa to všetkým z nás – dokonca aj s kladami.

V určitom okamihu pred cestou budete pravdepodobne cítiť niekoľko pochybností, ktoré sa vkráda. Zvyčajne na poslednú chvíľu, do niekoľkých dní od vášho odchodu.

Je to úplne normálne a v určitom okamihu sa to stáva všetkým.

Čo to môže spustiť? Niečo také neškodné, ako počujú priatelia, plánuje, kedy budete preč. Môže to byť mimozemský komentár od niekoho o tom, ako je váš cieľ škodlivý alebo nudný. Alebo si uvedomíte, že ste si neúmyselne rezervovali výlet počas olympijských hier a nebudete si ich pozrieť.

Čoskoro tieto pochybnosti môžu snehovať na monštrum, takže vás urobí druhý, aby ste sa hádali vaše myšlienky a pocity. Ale ak naplánujete taktickú obranu pre túto úzkosť, dokážete ju lepšie zvládnuť.

Precvičte si viac starostlivosti o seba pred cestou

Aj keď sa cítite istí, je dobré chrániť pred spúšťačmi úzkosti skôr, ako pôjdete na cestu. To je obzvlášť nevyhnutné, ak sa snažíte dokončiť veľké projekty v práci alebo doma pred odchodom.

Tu je niekoľko spôsobov, ako precvičiť starostlivosť o seba:

Cvičenie. Či už ste fitness profesionál alebo gaučový zemiak, nezabudnite pravidelne zlomiť pot. Som fanúšikom 7-minútovej tréningovej aplikácie a tanečných tréningov na YouTube.

Vezmite dlhé prechádzky. Ak potrebujete motiváciu, uložte si podcasty alebo zvukové knihy.

Meditovať. Som veľkým fanúšikom aplikácie Headspace, ktorá je ideálna pre začiatočníkov.

Prečítajte si, píšte, vyrábajte hudbu alebo uvoľnite kreatívnu energiu. Majte zásuvku, ktorá vám umožní vyjadriť seba a svoje pocity, aj keď nepriamo.

Trávte čas s blízkymi. Dajte im vedieť, koľko vám naznačujú, aj keď bez nich plánujete výlet.

Zostať zdravý. Jedzte dobre, dostatočne spánok, nechodte na žiadne ohýbačky so svojimi priateľmi.

Zistite zdroj toho, čo vás trápi.

Ak prichádza vaša cesta a vy ste sa o ňu rozvíjali, skúste určiť, čo vás trápi. Ste nervózni z okradnutia? Nie ste schopní komunikovať s niekým? Bojíte sa lietania? Alebo že budeš osamelý? Myslíte si, že vám bude chýbať základná udalosť doma?

Keď identifikujete zdroj, pozrite sa, čo môžete urobiť, aby ste ho napravili. Cítili by ste sa oveľa istejšie, že by ste sa nedostali do vrecka, ak by ste si kúpili tašku na videokameru, ktorá bola zamknutá? Ak ste nervózni pri stretnutí s ľuďmi, prečo nezverejňujete správu v miestnej skupine Couchsurfing alebo zarezervujte si do internátu alebo súkromnej miestnosti v spoločenskom hosteli?

Niekedy sa budete zaoberať iba neznámymi. Čo je opäť úplne normálne. V takom prípade to môže pomôcť naplánovať váš prvý deň na ceste.

Naplánujte si príchod a prvých 24 hodín na zemi.

Urobil som to opatrne pre svoj príchod do Bangkoku v roku 2010, výlet, ktorý odštartoval moje cesty na plný úväzok. Toto bolo prvýkrát v Ázii a hoci som intelektuálne vedel, že Thajsko bude ľahkým regiónom, v ktorom by som mohol cestovať, bol som nervózny z čelenia úplne novej kultúry.

Tu je to, čo som naplánoval:

Po prechádzaní prisťahovalectvom by som išiel do bankomatu a vybral som si hotovosť.

Dostal by som taxík do svojho penziónu, divokej Orchid Villa a mal som kúsok papiera s adresou napísanou v thajčine.

Skontroloval by som sa do svojho penziónu a pošlite e -mail svojej rodine, aby som im dal vedieť, že som to dokázal.

Išiel by som spať a potom som išiel do Wat Phra Kaew, aby som videl nasledujúce ráno Grand Palace a Wat Pho.

Dostal by som pouličné jedlo niekde na obed.

V tú noc by som sa stretol s priateľmi bloggerov na večeru na Khao San Road.

Teraz to všetko nechodilo do plánu. Kabína Chauffeur mala problémy s nájdením môjho penziónu a prestala sa zastaviť, aby požiadala ľudí o pokyny. musel somnullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *