Top 29 neuveriteľných miest na návštevu v Taliansku


Krajina cestovín, Pizza, Panteon a Pisa je stále jedným z našich obľúbených cestovných destinácií. S toľkými miestami, ktoré sa majú navštíviť v Taliansku, nie je žiadnym prekvapením, že turisti sa po stáročia hrnú do tohto romantického, architektonicky požehnaného nebesia.

Od pecí z dreva a neapolských pecí a luxusných vín Toskánska až po rozpadajúce sa zrúcaniny Ríma a romantické kanály Benátok, Taliansko má dosť na to, aby zviedli aj tých najkostrejších voči cestujúcim. Tí, ktorí veria, že „Taliansko je príliš turistické“, sú často intoxikované dláždenými zadnými ulicami, vášnivou pouličnou hudbou a malebnými kaviarňami, ktoré sa vyliajú na uliciach v každom rohu.

Toto je miesto, do ktorého sa zamilujete a je to takmer záruka, že sa tu vrátite. Strávili sme viac ako mesiac v Taliansku a stále sa chceme vrátiť. V tomto článku budem zdôrazniť nielen miesta, ktoré sme navštívili, ale všetky najlepšie miesta na návštevu v Taliansku. Jedného dňa dúfame, že ich uvidíme všetky a dúfajme, že tento zoznam vám poskytne niekoľko nápadov pre vašu ďalšiu cestu do veľkej európskej topánky.

Kedy navštíviť Taliansko

Najlepší čas na návštevu Talianska skutočne závisí od toho, ktorú časť krajiny plánujete navštíviť, aké aktivity chcete zažiť a či zvládne teplo! Ak ste v zimných športoch, môže byť pre vás nízka sezóna, ale ak chcete zažiť Taliansko s menším počtom davov a ideálnou teplotou, potom je pravdepodobne najlepším časom na to, aby ste mohli ísť.

High Season v Taliansku

Máj až júl a september až do polovice októbra (plus vrchol počas Vianoc a Veľkej noci)

Leto je hlavnou sezónou v Taliansku, ale august je tak horúci, že v tomto období skutočne navštívilo menej ľudí, avšak vtedy, keď Taliani idú na dovolenku. Pretože majú tendenciu cestovať do iných častí Európy, v tejto dobe je v skutočnosti väčšia dostupnosť pre hotely, ale teplo môže byť určite represívne, najmä na juhu a v mestách.

V polovici mája do júla je v Taliansku veľmi rušná sezóna, pretože počasie nie je príliš horúce, ale nie príliš chladné a všetky hotely a stránky sú otvorené. Pláže sú dostatočne teplé na kúpanie a ľudia plánujú svoju prvú dovolenku roka po Vianociach. Toto sa považuje za špičkovú sezónu. Opäť po letnom horúčavách zmizne, v septembri je sekundárny vrchol, keď si ľudia prichádzajú, aby si užili farby jesene a mierne počasie.

Rôzne miesta na návštevu v Taliansku majú samozrejme rôzne podnebie, ale vo všeobecnosti je to skvelý čas ísť.

Sezóna ramena v Taliansku

Marec až do polovice mája (Veľká noc je super zaneprázdnená) a október až november

Sezóna ramena je náš najobľúbenejší čas navštíviť Taliansko, najmä koncom marca a apríla, keď sa počasie trochu zahreje (ideálne na prehliadku prehliadky), a nie je ich príliš veľa cestujúcich. Náklady na hotel sú v tomto čase oveľa nižšie, ale dajte si pozor na Veľkú noc, keď sa krajina (najmä Rím a okolo mesta Vatikán) stane mimoriadne zaneprázdnená. Ceny hotelov stúpajú a je ťažké nájsť izby. Okrem niekoľkých dní okolo Veľkej noci však krajina nie je príliš zaneprázdnená, stránky nie sú zabalené a ceny hotelov sú skvelé.

Všeobecne platí, že bez ohľadu na to, aké miesta v Taliansku sa rozhodnete cestovať, sezóna ramena je náš obľúbený čas na návštevu.

Nízka sezóna v Taliansku

August (príliš horúce), ako aj december až február (mimo Vianoc a karneval)

Zima je v Taliansku na nízkej sezóne hlavne preto, že je skutočne zima a väčšina ľudí sa v tomto období rozhodne navštíviť teplejšie destinácie. Mnoho hotelov a niektorých stránok sa v nízkej sezóne skutočne zatvára, ale tie, ktoré zostávajú otvorené, majú často obrovské zľavy.

Je príjemné si užiť mestá a miesta bez davov, ale niekedy Ambiance zomrie spolu s turistickou sezónou. Ak ste však do zimných športov, je čas navštíviť.

Obchádzanie sa Taliansko

Náš najobľúbenejší spôsob, ako obísť rôzne miesta na návštevu v Taliansku, je vlakom, ale existujú aj dobré autobusové pripojenia, slušné domáce lety a niektoré viacdňové, viacdňové zájazdy voči viacerým mestom. Vlaky sú však pohodlné, priaznivé pre rozpočet a ponúkajú najlepší spôsob, ako vidieť taliansku krajinu, keď sa dostanete z bodu A do bodu B.

Ak hľadáte rezervovanie lístkov online, pozrite sa na Goeuro. Hľadajú veľa webových stránok rôznych partnerov, aby našli najlepšie ceny autobusov, vlakov a lietadiel v Taliansku a zvyšku Európy. Majú tiež veľmi využívanú aplikáciu, ktorá uľahčuje rezerváciu vlakov a navigáciu v možnostiach dopravy v Taliansku.

Páči sa mi používať ich aplikáciu na vyhľadávanie možností dopravy medzi destináciami, pretože môžete ľahko vylepšiť možnosti medzi dvoma mestami (tj: Rím a Benátky alebo akékoľvek iné miesta v tomto zozname) a potom môžete jednoducho prepínať medzi kartami vo výsledkoch, aby ste porovnali Ceny a časy medzi autobusmi, vlakami a letom.

Majú tiež dobrý zoznam destinácií a blog s rôznymi miestami na návštevu v Taliansku, čo robiť, čo majú očakávať a kde jesť.

Miesta na návštevu v Taliansku: Sever

Možno nikde v CounPokus je talianske spojenie s pôdou, jedlom, vínami a chuťou pre život tak výrazné ako na severe Talianska.

Ak ste navštívili iba Benátky, bolo by vám odpustené za to, že ste si mysleli inak, ale mimo pokojných kanálov a rastúcej kasínovej scény najväčšej talianskej turistickej remízy leží skryté dediny, dramatický pobrežný terén, inšpirovanú kuchyňu a takmer dokonale zachovanú architektúru. Tu sú naše obľúbené miesta na návštevu v severnom Taliansku.

Cinque terre

Cinque Terre je technicky vyslovený Chinkway Tayreh a znamená „5 ostrovov“, je regiónom piatich historických miest pozdĺž talianskeho ligurského pobrežia, ktoré sa objavuje na zozname cestovných vedier väčšiny ľudí. Drobné dediny Manarola, Monterosso, Vernazza, Corniglia a Riomaggiore boli o niečo viac ako rybárske dediny, ale dnes priťahujú tisíce návštevníkov z celého sveta a spolu tvoria jednu z hlavných remízy Talianska, Cinque Terre.

Väčšina turistov sa rozhodne túlať sa medzi dedinami pozdĺž jednej z mnohých malebných chodníkov, ktoré sa preplietajú cez mestá, hore a dole po kopcoch a pozdĺž dramatického pobrežia. Cinque Terre, ktorý je teraz označený ako miesto svetového dedičstva UNESCO, je dobre zachovaný, dobre podpísaný, dobre vylúčený a hodnotný návšteva. Niet divu, prečo toľko ľudí uvádza Cinque Terre ako jedno z ich obľúbených miest na návštevu v Taliansku.

Nenechajte si ujsť:

Riomaggiore: Najväčšie z piatich dedín v Cinque Terre a neoficiálne hlavné mesto pobrežia, brilantne zafarbené budovy všetky spadli strmú roklinu smerom k malým prístavom. Nezabudnite vidieť toto miesto pri západe slnka, keď je v neskorom popoludňajšom slnku aglow.

Manarola: Rušia rybárska dedina obklopená viničmi, ktoré produkujú slávne víno Cinque Terre, je Manarola ideálnym miestom na zažiť, ako vyzerá každodenný život v dedine.

Corniglia: Toto pokojné dedinské bludisko dláždených ulíc a kamenných terasov je obklopené vinicami a posadenými na vrchole 100 metrov Je to jediné miesto, kde môžete získať tento dokonalý obraz všetkých 5 dedín z tohto hľadiska vysokej nadmorskej výšky.

Vernazza: Úzke jazdné pruhy známe ako Caruggi tvoria romantický labyrint schodov, terasy, balkóny a amfiteátri, ktoré sú otočené brilantne modrým Stredozemným morom. Pozrite sa na Piazza Marconi a príďte popoludní, keď sú pastelové budovy najjasnejšie.

Monterosso: Vždy v tieni očarujúcejších dedín v Cinque Terre má Monterosso stále svoje hodné vlastnosti, okrem toho, že je najľahšie prístupné mesto a jediné s správnou plážou. Má tiež citrónové stromy a môžete si kúpiť ryby priamo od rybárov v prístave.

Najlepšie prehliadky Cinque Terre:

Toskánsko

Namiesto toho, aby som uvádzal každú z dedín v Toskánsku, len uvádzam zoznam celého regiónu a poviem vám, že by ste tu mali stráviť aspoň týždeň, skúmaním mnohých dedín, viníc, katedrál a dláždených zadných ulíc. Dôrazne odporúčam založiť sa vo Florencii a potom odtiaľto cestovať. Florencia je stále jedným z našich obľúbených miest na návštevu v Taliansku, a hoci je to veľmi špeciálne mesto, sú to okolité dediny a krajiny, ktoré skutočne prispievajú k jeho pôvabu.

Pozri tiež: Čo robiť vo Florencii – náš zoznam 21 úžasných vecí, ktoré treba robiť

Nižšie sú k dispozícii niekoľko fantastických prehliadok. Urobili sme vínnu prehliadku, ktorá nás tiež priviedla do mnohých okolitých miest, čo bolo skvelým spôsobom, ako vidieť tento región, zatiaľ čo popíjanie niektorých ročníkov, vďaka ktorým bola táto oblasť Talianska tak slávna. Ak sa rozhodnete prenajať si auto na svoju návštevu, môžete tiež preskúmať sami, ale zistil som, že sprievodcovia sú neoceniteľní pre dozvedenie sa o histórii, kultúre, kuchyni a vinohradníctve v Toskánsku.

Ste jedlá? Pozrite sa na náš výber najlepších reštaurácií vo Florencii

Nenechajte si ujsť:

Florencia: Perfektná základňa. Florence’s Duomo je skutočne pohľad na pohľad. V meste sú tiež skvelé prehliadky chôdze a ochutnávky vína. Florencia je bezpochyby jedným z najlepších miest na návštevu v Taliansku.

Siena: Klasické stredoveké mesto Hill v Toskánsku známe svojím veľkým fanúšikom Piazza Piazza del Campo, ktorá obsahuje impozantnú zvonicovú vežu, Torre del Mangia.

San Gimignano Delle Belle Torri: Toto malé stredoveké mesto siaha až do 8. storočia a je pravdepodobne najslávnejším z malých mestských miest Toskánska. San Gimignano sa môže pochváliť 14 stredovekou veže a úzkych uličiek, ktoré s výhľadom na olivové háje a vinice.

Najlepšie toskánske zájazdy:

Miláno

Najznámejšie pre svoje špičkové módne továrne, vymyslené butiky a super nakupovanie má Milan tiež niektoré z najúžasnejších architektúr a historických miest v krajine, ako aj svoje najlepšie bary a najviac elegantné kaviarne (zvyčajne Milačania medzi nimi nerozlišujú) .

V Miláne je značné množstvo dažďa a miestni obyvatelia často nehovoria anglicky, ale to nikdy neodradilo obrovské množstvo turistov, ktorí sa platiaCK k tomuto útočisku pre vysoké módne ručné tašky a špičkové reštaurácie. Urobte si čas a stratte sa v menej známych oblastiach Brery, Corso Como a Navigli a nájdite milána, ktorý je vzdialený od toho, čo ste pravdepodobne pred príchodom očakávali.

Nenechajte si ujsť:

Castello Sforzesco: Bývalá pevnosť a bydlisko najsilnejších vládcov Milána je teraz kampusom pre niektoré z najlepších kultúrnych inštitúcií mesta.

Duomo: Milan’s Duomo je považovaný za najväčší a fascinujúci gotický komplex v celom Taliansku, čo nie je žiadnym prekvapením, pretože výstavba trvalo asi 500 rokov!

Monumentálny cintorín: Cintorín nemusel byť na vrchole vášho zoznamu miest, ktoré môžete navštíviť v Taliansku, ale akonáhle uvidíte architektúru, ktorá tvorí monumentálny cintorín, uvidíte, prečo sa považuje za takúto stránku, ktorú musíte vidieť.

Najlepšie zájazdy v Miláne:

Benátstvo

Z nejakého dôvodu, napriek tomu, že všetky humbuk pre túto neslávne romantickú dedinu kanálov v Taliansku, sme neboli príliš ohromení. Nechápte ma zle – esteticky, Benátky boli úchvatné a stále je jedným z miest na návštevu v Taliansku, ktoré by ste si nemali nechať ujsť.

Pozri tiež: Veci, ktoré môžete robiť v Benátkach (video)

Benátky sa pre nás cítili tak turistické, že je takmer úplne bez toho, aby to robí Taliansko tak úžasným. Dokonca aj miestne podniky tu prevádzkovali cudzinci s mnohými Rusmi, ktorí kupovali nádherné staré budovy a premenili ich na veľké hotely alebo (ešte horšie) kasína.

Na povrchu sú Benátky stále jedným z najkrajších miest na návštevu v Taliansku, ale keď sa vykopávate trochu hlbšie a zistíte, že mnohí benátčania sa predali a presťahovali sa na pevninu a v skutočnosti tu zostáva veľmi malá skutočná kultúra sa nejakým spôsobom poškvrňuje.

To neznamená, že by to nemalo byť stále na vašom zozname miest na návštevu v Taliansku, ale možno zistíte, že mu chýba jedlo, kultúra a každodenný život miest ako Rím, Neapol a Florencia.

Nenechajte si ujsť:

Prehliadka Canal: Musíte naskočiť na loď a byť jemne pádlovaný okolo kanálov najmenej hodinu. Ak tak neurobíte, budete jediným turistom, ktorý kedy navštívil Benátky bez toho, aby ste sa skutočne púšťali do tradičnej gondoly.

Murano a Burano: Nenechajte si ujsť tieto dva okolité ostrovy. Farebné, kuriózne a malebné.

Piazza San Marco: Balená, chaotická a oh tak nádherná, toto Piazza je domovom baziliky Saint Mark. Je to ohromujúce miesto, ale len vedzte, že čiary sú obrovské! Ak skutočne chcete ísť do baziliky, pripojte sa k prehliadke, aby ste mohli preskočiť strašné línie.

Grand Canal: Hlavný kanál v Benátkach, je to skvelé miesto na ochladenie, prechádzku, vychutnajte si aperitivo alebo gelato a ľudia sledujú.

Najlepšie zájazdy v Benátkach:

☞ Kliknutím sem zobrazíte všetky zájazdy dostupné v Benátkach s prechádzkami z Talianska

Turín

Turin, ktorý je plný blchinových trhov, chutných aperitivo, egyptského múzea a krásnych zadných ulíc, je ďalším turistickým centrom s dažďovým náchylnou, ktorá ponúka návštevníkom. Ak očakávate, že budete tráviť veľa času užívaním si kultúrnych aktivít Abnd Excursions, mali by ste si určite vybrať špeciálnu turistickú kartu. Predávajú sa v kioskoch na vstupenky a mnohých hoteloch po celom meste a môžu vám ušetriť veľa peňazí za vstupné poplatky okolo Turin.

Môžete sa cítiť, akoby ste dočasne vstúpili do Paríža, keď ste meandrovali cez Bougainvillea zahalenú, dláždené ukameňované ulice a zastrčili sa do malých kaviarní pre espresso a pečivo, ale Turin má osobnosť celú svoju osobnosť.

S históriou čokolády, prosperujúceho súčasného umenia a architektúry, rastúcej živej hudobnej scény a inovatívnej kultúry jedla a vína má Turin dosť, aby vás na chvíľu zaneprázdnil.

Nenechajte si ujsť:

Piazza Castello: Známy tiež ako Castle Square, nájdete túto stránku v centre mesta. Je obklopený arkádami na troch stranách, z ktorých každá bola postavená v inom období.

Palazzo Reale: Vlastne domov kráľovskej rodiny od roku 1660 do zjednotenia Talianska v roku 1861. Štátne apartmány v Palazzo poskytujú fascinujúci pohľad na oblúk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *