LESBIAN TRAVEL: 4 things TO know before YOU hit THE road


Posted: 9/19/16 | September 19th, 2016

In this months LGBT column, Dani from GlobetrotterGirls discusses lesbian travel and shares 4 important thing every lesbian travler needs to know before heading out on the road. 

While sitting at the rooftop pool of my hotel and sharing beers with other travelers over sunset, the ever-dreaded question comes up: “Do you have a boyfriend?”

Here we go again, I think to myself, another coming out.

Though I’ve had this conversation hundreds of times, the words “I’m gay” still don’t come easily, especially because I never know what reaction to it will be.

Will the situation get awkward?

Will someone make a homophobic comment?

It’s never a simple affair. Instead, it usually results in a number of questions where I feel like I’m the ambassador of all things lesbian — scissoring, dildos, and why some women choose an androgynous look – to a group of strangers I just met.

Like gay travel, lesbian travel presents its own set of challenges.

If you are a femme lesbian or couple, it isn’t much different from solo female travel. nobody is looking at you funny, and you don’t need to feel particularly threatened in one of the over 70 countries where homosexuality is not legal (including 12 where it is punishable by death) — because nobody knows you’re a lesbian. When traveling with a feminine girl, it is usually more likely that we’ll get asked if we are sisters than lovers.

However, if you are a butch lesbian, it’s a completely different story. It’s much more obvious that you are gay, and you can’t hide your sexuality. If you are a femme/butch couple or butch/butch couple, it is nearly impossible to hide your sexual orientation or the fact that you are a couple — even if you keep the PDAs to a minimum. You’ll definitely notice the looks of other people.

As Mindy Postoff, who writes the lesbian travel blog Bounding Over Our steps with her partner Ligeia said,

Don’t assume everyone sees you the way you see yourself. most people will see you based on the stereotypes they were raised with. Your butch appearance is a clear sign to many people in the U.S. that you’re a lesbian. In other countries, especially non-Western ones, you might just be stereotyped to being ‘a woman with short hair.’ I’ve been mistaken for a man many times before, but most (if not all of those times), they’re the ones that are embarrassed about it.

For butch-looking lesbians traveling for the first time, she recommends: “If you’ve caught the travel bug, then go to places that have similar societal norms as your own. go to places where same-sex marriage is legal and pride events are big celebrations.”

So, if you’re a lesbian about to head out on the road, here are some important things to know beforehand:

1. It’s harder to meet lesbians and find travel companies that cater to lesbians

There are many more hotels, resorts, cruises, and organized tours that cater to gay men. Sure, there are some tour operators who specialize in lesbian travel (such as Olivia), there is the occasional lesbian cruise, and there are some lesbian-owned B&Bs and hotels, but they are few and far between.

(In my experience they also tend to cater to lesbian couples and older lesbians, leaving out younger girls who are looking to meet other single girls their age on vacation.)

Most big cities also have at least one gay bar, whereas there are fewer and fewer lesbian bars.

Even on a recent check out to Berlin, a major gay hotspot, I struggled to find a lesbian party on a Friday night because the popular girls’ night only takes place every other Friday.

If you are traveling alone and want to connect with local girls, I recommend lesbian dating apps like Her or Scissr, or general dating apps such as Tinder, plenty of Fish, or OkCupid.

These apps can be used for hookups, of course, but I have never had a problem using them simply as a way to connect with a local girl to show me around or introduce me to the lesbian bar or club scene.

If you would like to go to a lesbian party, check Time Out or Purple Roofs for lesbian events. Lesbian or queer groups on Couchsurfing.org and Meetup.com are also a terrific place to ask for recommendations or find lesbian meet-ups.

2. traveling as a couple? You’ll typically tone down your relationship

If you are traveling with your partner, you will typically find yourself toning down your relationship in order to not draw attention, especially when you are traveling in regions where homosexuality isn’t widely accepted. This includes little gestures like stroking your partner’s back, using terms of endearment with each other or holding hands. things that are completely normal for straight couples are typically an absolute no-go for same-sex couples.

While this may not seem like a big deal, it can be tough at times to not be able to fully show your feelings for each other, especially on a rough travel day that doesn’t go as plAnned. Po chvíli vás môže unaviť, a preto je dôležité si aspoň časť času rezervovať súkromné ​​izby, aj keď ste na dlhodobom výlete s batohom s obmedzeným rozpočtom. Týmto spôsobom môžete mať aspoň nejaký čas od zvedavých očí.

Existuje jedna výhoda, že lesbické páry majú nad homosexuálnymi mužskými páňami: je oveľa menej problémov získať dvojlôžkovú posteľ pre dve ženy ako pre dvoch mužov, dokonca aj v krajinách, v ktorých je homosexualita nezákonná. Dve dievčatá, ktoré zdieľajú posteľ, sú spoločensky oveľa viac akceptované ako dvaja muži, ktorí žiadajú o manželskú posteľ, ktorá sa môže zmeniť na nepríjemnú situáciu pri odbavovacom pulte, alebo sa dokonca stane úplne nebezpečnými, ak ste v krajine, kde sú vzťahy medzi rovnakým pohlavím no-nie.

(To znamená, buďte upozornení: Niekedy budete mať zvláštne vzhľad, keď budete trvať na dvojlôžkovej posteli pri registrácii alebo máte miestnosť s dvojitými posteľami, aj keď ste si konkrétne rezervovali izbu s manželskou posteľou.)

3. Poznať zákony a bezpečnostnú situáciu

V niektorých ohľadoch je bezpečnosť-ako queer cestovateľ-pre ženy v skutočnosti menej problémom, pretože stále existuje veľa krajín, v ktorých sú vzťahy medzi dvoma mužmi rovnakého pohlavia potrestaní, ale vzťahy medzi dvoma ženami rovnakého pohlavia nie sú.

A, ako už bolo spomenuté, samostatný cestovateľ Femme alebo pár zvyčajne nevyvoláva žiadne podozrenie.

Na druhej strane je bezpečnosť pre lesbičky oveľa väčším problémom ako pre homosexuálov, pretože ženy akejkoľvek sexuality sa musia obávať sexuálneho útoku alebo zneužívania. To neznamená, že sa to nestane mužom, ale že sa to stáva ženám oveľa častejšie. Lesbickí cestujúci majú ďalšiu otázku, že sa stanú obeťami zločinov z nenávisti.

Pred cestou je dôležité urobiť veľa výskumov. Ako sa vidí homosexualita v krajine, do ktorej cestujem?

Sú PDA nevhodné, alebo môžem ísť do toho a rozmazať svoju priateľku bez toho, aby som sa obával, že by sa na mňa mohla hodiť skala?

Je dôležité pochopiť, čo by sa mohlo považovať za urážlivé v krajine, ktorú navštevujete, a rešpektovať miestnu kultúru.

Asociácia ILGA (medzinárodná lesbická, homosexuálna, bisexuálna, trans a intersexová asociácia) je dobrým východiskovým bodom pre váš výskum so svojimi mapami zákonov o sexuálnej orientácii, rovnako ako IGLTA (Medzinárodná asociácia gay a lesbičky) Cestovatelia LGBT.

4. Nenechajte sa báť, aby vás zadržal – choď niekam, kde je vítaný

Ak sa necítite istí určitým cieľom, pretože vaša sexuálna orientácia je zrejmá, začnite namiesto toho s krajinou, o ktorej je známe, že je priateľská k homosexuálom, ako je Kostarika alebo Mexiko alebo jedna z krajín, ktoré legalizovali manželstvo osôb rovnakého pohlavia a 19. Ponúknite niečo rovnaké alebo dokonca cieľ s prosperujúcou homosexuálnou kultúrou v USA, ako napríklad San Francisco alebo New York.

Ak sa chystáte prijať svoj homosexuál pri cestovaní, tak prečo si nevyskúšať lesbický festival, ako je festival Ella v Španielsku, L-Beach v Nemecku alebo ženský festival Eressos v Grécku. Wikitravel má úžasný prehľad o homosexuálnych a nebezpečných destináciách, plus zoznam všetkých hlavných hrdinov a iných homosexuálnych podujatí.

***
Cestovanie po svete je pozoruhodný zážitok, ktorý vás veľa učí o sebe a svete okolo vás. Cestovanie bezpečne – bez ohľadu na vaše pohlavie, sexuálnu orientáciu, náboženské presvedčenie alebo dokonca farbu vašej pokožky – je o príprave.

Urobte svoj výskum, vedzte, čo môžete očakávať, a vaša cesta môže byť o to uspokojitejšia. Namiesto toho, aby ste sa obávali cestovať kvôli svojej sexualite, mali by ste vidieť cestovanie ako lesbičku aj ako šancu zvýšiť informovanosť o gay kultúre. Zaručujem, že sa stretnete s ľuďmi (vrátane Američanov), ktorí sa vo svojom živote nikdy nestretli s homosexuálnym človekom, a ukážeme im, že sme – ako sólo cestujúci a ako páry – nelíši sa od nich a nelíši ich myseľ iným spôsobom života. Odmeňujúci vedľajší produkt, keď sa dozviete o rôznych kultúrach a životnom štýle sami.

Dani Heinrich is the writer and photographer behind GlobetrotterGirls.com. Pôvodne z Nemecka bola kočovná od roku 2010, keď opustila svoju podnikovú prácu a pustila sa do okruhového cesty, ktorý pokračuje dodnes. Dani is always on the hunt for remarkable street art, mouthwatering vegetarian food, secluded beaches, scenic running routes, off the beaten path gems and a hammock to work from. You can follow her adventures on Instagram, Facebook and Twitter.

Zarezervujte si cestu: logistické tipy a triky
Zarezervujte si svoj let
Nájdite lacný let pomocou SkyScanner. Je to môj obľúbený vyhľadávací nástroj, pretože vyhľadáva webové stránky a letecké spoločnosti po celom svete, takže vždy viete, že žiadny kameň nezostane nezostáva.

Zarezervujte si ubytovanie
Svoju hostel si môžete rezervovať s Hostelworld. Ak chcete zostať niekde inde ako v hosteli, použite Booking.com, pretože neustále vracia najlacnejšie ceny za penzióny a hotely.

Nezabudnite na cestovné poistenie
Cestovné poistenie vás bude chrániť pred chorobami, zraneniami, krádežou a zrušením. It’s comprehensive proV prípade, že sa niečo pokazí. Nikdy som nešiel na výlet bez toho, pretože som ho musel v minulosti používať mnohokrát. Moje obľúbené spoločnosti, ktoré ponúkajú najlepšie služby a hodnotu, sú:

Safetywing (najlepšie pre všetkých)

Zaistite moju cestu (pre tých nad 70 rokov)

Medjet (pre ďalšie pokrytie evakuácie)

Ste pripravení rezervovať si cestu?
Pozrite sa na moju stránku zdrojov, kde nájdete najlepšie spoločnosti, ktoré môžete použiť pri cestovaní. Uvádzam všetky tie, ktoré používam pri cestovaní. Sú najlepší v triede a nemôžete pokaziť ich pomocou ich cesty.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *