Easy-peasy bez lepku bezlepkového tvarohového koláča


viny často prichádza s dezertom, však? Nebudem vám klamať, táto nie je výnimkou. Ako si čítate ingrediencie, môžete ísť do hyperglykemického šoku … ale to je to, pre čo sú dezerty. To je ich práca!

Pani Romany a ja zvyčajne prijímame dezert a všetku jeho sladkú zábavu ako starý priateľ, ale snažili sme sa trochu znížiť cukor. Asi dva mesiace sme v našej špajzi nosili nádobu Nutelly.

Je to trochu ako fajčiar, ktorý sa snaží vzdať udržiavaním posledného balíka fajčení v skrinke.

Ale myšlienka na tento koláč nás zlomila … aj keď sme hľadali dobrý dôvod na otvorenie tejto nádoby lahodnej orechovej čokolády.

Pred dneškom som pravdepodobne skontroloval, či ju pani Romanka otvorila – lyžica sa zovrela v mojej trasúcej sa ruke – asi miliónkrát. Táto žena má rozhodnutie ocele.

Najprv sme videli tento „no-Bake Nutella Cheesecake“ na webe Lovely Sam, ktorá je naštvaná štítna žľaza a rozhodli sme sa ju odísť. Mierne sme zmenili recept, len aby sme boli bezlepkovým.

Bezlepkový tvarohový koláč Nutella

Tu je to, čo potrebujete:

250 gramov bezlepkových sušienok

75 gramov mäkké nesolené maslo

1 x 400 gramov nádoby Nutella (pri teplote miestnosti)

100 gramov nasekané opečené lieskové orechy

500 gramov smotanového syra (pri izbovej teplote)

60 gramových ľadových cukor (preosiate)

Cáč za jarnú forma (približne 8 ″ / 20 cm)

Tu je to, čo robíte:

Pripravte si plechovku. Zarovnam dno a boky s pečivom papierom, takže je ľahšie odstrániť koláč neskôr.

Vložte sušienky do kuchynského robota s maslom a 25 g lieskových orechov. Blitz, až kým nezačne tvoriť zhluky a vyzerá trochu ako vlhký piesok. Môžete tiež pridať polievkovú lyžicu Nutella, ale naše sušienky už mali náplň, takže to nebolo potrebné.

Zasažte základnú zmes do plechovky na tortu a rovnomerne zatlačte zadnou časťou lyžice. Umiestnite ho do chladničky, aby sa ochladil.

Ďalej porazte krémový syr a ľadový cukor spolu a potom pridajte zvyšnú Nutellu. Uistite sa, že zmes je dobre kombinovaná.

Vložte Nutella a smotanový syr na základňu do plechovky. Vyhladnite vrch s lyžičkou a rozptýlite lieskové orechy na vrchu.

Nechajte koláč nastavený najmenej 4 hodiny, ale cez noc je lepší. Podávajte priamo z chladničky a odporúčam vám použiť studený mokrý nôž na rezanie koláča, aby ste získali perfektné plátky.

Toto urobí takmer najlepší vianočný dezert, aký kedy bol známy. A ja hovorím iba „Vianoce“, pretože je pre mňa najbližšia výhovorka, že jesť toľko tohto koláča, koľko môžem dostať ruky s monštrom cookie!

Aký je váš obľúbený koláč, ktorý si chcete robiť? Povedzte nám všetko o tom v komentároch!

Obrázky pani Romance.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *