Tapas v Thajsku-jemné jedlá v Bangkoku, ktoré by ste neočakávali


, ak sa nechcete púšťať do divočiny Bangkokovej noci a snažíte sa nájsť niekde špeciálne, uno mas, odkiaľ ľudia od ľudí Po celom meste príďte na romantiku, výnimočné jedlo a na výhľady, za ktoré zomrie.

Thajsko je vyrobené pre milovníkov potravín. Je tu toľko, z ktorých si môžete vybrať. Keď sme dorazili do Bangkoku, nemohli sme sa dočkať, až sa dostaneme medzi všetky tie chutné thajské jedlá, ktoré milujeme.

Takže sme boli šokovaní, keď najlepšia večera, ktorú sme mali, keď sme tu boli, bola v skutočnosti španielčina! Nedorivo (a povzbudivo) pomenované Uno Mas – alebo „Ešte“ – reštaurácia v centre Bangkoku prinútila pauzu v našom love thajských pochúťok.

Zvyčajne by sme nevideli zmysel jesť západné jedlo, keď sme boli v krajine so slávnou kuchyňou, ktorá je tak súčasťou jej kultúry. Ale nemožno chýbať, nemali by chýbať katalánska šéfkuchárka Joan Tanya Dot a atmosféru v spoločnosti Uno Mas.

Šéfkuchár Joan a jeho tím vytvárajú skutočne vynikajúce tanečné jedlá, ktoré sú krásne vytvorené s starostlivo získanými prísadami a všetky sa podávajú s jedným z najlepších výhľadov na panorámu Bangkoku.

Z opojných výšok 54. poschodia jedného z rozhodujúcich hotelov Bangkoku The Centara Grand je celkom neskutočné, že sa prepravujú až do Španielska jedlom a vínom, potom sa pozrieme na panorámu mesta Bangkok pod vami.

Už roky sme boli veľkými fanúšikmi spoločnosti Centara Grand vďaka úžasnému strešnému baru Red Sky. Teraz sme ešte väčší fanúšikovia, ako pravdepodobne uvidíte z našej úplnej recenzie hotela tu. Takže Uno Mas sa krásne zmestí na našu romantiku tejto časti mesta.

Akonáhle budete sedieť, stojí za to len sa prejsť po reštaurácii, aby ste sa pozreli na fantastické výstavy jedla.

Uno Mas je ako váš obchod s potravinami snov; Od morských plodov na ľade (odlišných po Disney na ľade), komplexnej jedlej umeleckej inštalácii chlebovej kategórie, prémiovej konzervovanej produkcie ako Bonito a Cod Pečeň Fois Gras, fantastický brazier z dreveného uhlia na grilovanie a samozrejme šunkovú svorku, ktorá drží 3 3 svorku šunky. -Yeare vo veku španielskeho Jamona.

Koncept tejto reštaurácie je založený na zdieľaní jedál tapas. Za normálnych okolností nie som všetko, čo sa snaží zdieľať jedlo, ale jedlo je tu také dobré, je spravodlivé, že každý má chuť.

V ponuke je tiež toľko, aby ste sa obmedzili iba na jedno jedlo, ktoré by bolo hlúpe. Jediný problém s tapas a malými zdieľanými jedlami je, že je dosť ťažké písať!

Takže tu je to, čo sme jedli s primerane uhryznutými vysvetleniami o každom jedle:

Uno Mas Restaurant, Bangkok

Ak chcete začať veci, je veľkorysý pobavený tanier Bouche pri príchode. Pomáhame si s malými arancinskými guľami, štvorcami Tortilla Española Omelette, Gazpacho, Ceviche … a to je len začiatok!

Ďalej, zo špeciálnej svorky šunky v servisnom bare, prichádzajú ručne strihané kúsky mimoriadneho Jamona-pýcha Španielska. Je to 36-mesačná šunka Joselito Jamon Iberico „Bellota“ Gran Reserva, ktorá naznačuje, že je to najlepšie z najlepších. Je to tak jemné, že tuk sa vykresľuje na našom tanieri v Bangkok Heat. Je to perfektné.

Výber chleba vyrobených interne je vecou krásy. A bruschetta, ktorá bude nasledovať, je jemná, šťavnatá a chutná vo svojej jednoduchosti.

Šéfkuchár Joan sa pýši produktmi, ktoré dokázal získať celú cestu zo Španielska a Stredozemného mora. Takmer začervenal, hovorí nám o tresku Fois Gras pred nami. Pochádza z plechovky, ale ako vysvetľuje, nenaznačuje to, že je podradný. V skutočnosti je tento spôsob lepší.

Nemôžeme si pomôcť, ale súhlasíme; Pečene sú neuveriteľné. Bohaté, jemné, viac a plné chuti. Ľahko sa šíri na rustikálny grilovaný chlieb. Nie je to niečo, čo by som si nevyhnutne kúpil – ale je to teraz!

Ďalšie jedlo, zemiaky Bravas, je ideálne na mojej ulici. Chrumkavé zemiaky, zingy paradajky a krémová bravas aoli ​​majonéza. Mohol som to len zjesť a bol som šťastný … ale potom prichádza oveľa viac jedla.

Kôš klasických hlbokých vyprážaných Padrones Peppers s posypaním pôdy z morskej soli pred nami. Nie sú pikantné, ale plné chuti chilli, ktorá je mätúca a chutná.

Potom prvý tím vypadne z lavičky

Prinášajú celú morskú plodu pretekajúcu mušľami, lastúrkami, krevetami, karabínami a homármi! To je extrémne a tým naznačujem chutné. Hodnotenie tohto jedla je jasné vidieť, ale až kým sa začneme kopať, nájdeme jemnú, pečú ryžu šafranu, ktorá dokončí túto typickú španielsku misu.

Nakoniec sa zdvihne vozík a odstránený odchod. Je to podpisové jedlo v reštaurácii: dojkavé ošípané – alebo polovica jedného. Videli prasiatko celý deň, než ho umiestnia pod uno Mas ‘špeciálne postavený brojler, ktorý sa dostane až do 300 ° C. To sa objasňuje pokožkou, až kým nebude lesklá a krehká. Je to skoro ako prasknutie bolo namaľované.

Výsledkom je najjemnejšie mäso, ktoré predvečerr jesť s ostrým škrupinou, ktorý vzdoruje porozumeniu. Aby som ukázal, aké mäkké je mäso, čašník má ošípané s okrajom taniera, potom vám dá rozbit. Je to celkom grizzly, ale zdanlivo veľmi všeobecne španielčina.

Toto jedlo je populárne, ale trochu polarizácia. Pred večerou šéfkuchár Joan skontroloval vodu s nami, aby zistil, či proti nej namietame. Zaujímalo ma to, ale po tom, čo pred tým veľa jedla pred tým, bohatstvo a – aby som bol úprimný – grafická povaha tohto jedla naznačila, že ho nemôžeme dokončiť. Dávame pozor, aby sme sa nedotkli žalúdka alebo ramena, takže dúfam, že to šlo do dobrého domu medzi personálom.

Kuchyňa nám nemala byť odložená našimi nepochybne vzdialenými brucho a nedokončené taniere, slúžila nám kuchyňa churros. Ak ste ich predtým nemali, musíte teraz nájsť nejaký ideál. Sú úžasné.

Tieto chrumkavé údery kulinárskeho génia sa účtujú ako španielske šišky, sú horúce, gooey uprostred a sprevádzané bohatou tekutou čokoládou, aby sa ponorili.

Naše dezertné žalúdky tu našli svoj krok a vyleštili churros bez problémov, ale ponuka syra nás navíjala. Napriek tomu, sľub tých najlepších Manchego, Tettilly a Trevisa (a ďalších, o ktorých som nikdy nepočul), ma takmer mal, ale múdre slová pani Romance zastavili moju chamtivosť.

Ale predtým, ako sme sa mohli kolísať a vyvaliť z reštaurácie a späť do našej izby, šéfkuchár Joan trval na Digestivo: Grappa. Ako by som mohol povedať nie. Som kompletný hrnček pre Grappu a tieto veci boli sladké, hladké a elektrizujúce.

Najlepší koniec luxusného, ​​elegantného, ​​zhovievavého jedla.

Výzva na biele víno

Keď ste tu, nezabudnite sa pozrieť na vertikálnu pivnicu bieleho vína. Je to neuveriteľné. Táto sklenená kapsula, ktorá drží viac ako 2000 fliaš, je vysoká 2 podlažia a cestuje cez podlahu. Ak sa chcete dostať na víno, reštaurácia využíva „vínnych anjelov“, aby sa zbavila pivnice, aby našla požadovanú fľašu. Je to celkom podívaná.

Je na sklade s ohromujúcimi španielskymi a európskymi vínami – z ktorých veľa sme veľa nevedeli. Sommelier Allina v reštaurácii bola veľmi cenná a slúžila nám niektoré najlepšie zápasy.

Thajsko však dane z bieleho vína veľmi ťažko, takže buďte varovaní. Je to jeden z dôvodov, prečo je tu populárne pivo.

Uno Mas Španielska a stredomorská reštaurácia

OTVORENÉ: MON-SUN 4:00-1:00.

Dobré pre: Romance, mimoriadne jedlo, vynikajúce výhľady, bezchybná služba

Úroveň 54 Centara Grand v Centralworld
999/99 Rama I Cesta
Patrmata
Bangkok 10330
W: UMASBangkok.com

FB: @unomasbangkok
Ig: @unomas_bangkok

Kde je vaše milované miesto na jedenie v Bangkoku? Aké je vaše milované španielske jedlo? Kedy ste naposledy našli neočakávané potešenie z jedla, keď ste cestovali? Povedzte nám v komentároch!

Obrázky od pani Romance pomocou kamery OM-D E-M5 Mark II Olympus.
Ako hostia reštaurácie Uno Mas sme jedli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *