Výučba v Číne: Odpovedanie na vaše často pýtané obavy


, takže ste si vyskúšali náš krátky článok o začatí mentorskej angličtiny v Číne, ako aj teraz máte obavy z úlohy samotnej úlohy. Práve tu objavíte riešenie svojho mentora v Číne, ale ak sa budete čítať a stále máte oveľa viac otázok, môžete sa cítiť úplne slobodne komentovať nižšie, pretože sa vám ozveme čo najskôr.

Poznámka: Mentor English bol jednou z úloh zahrnutých v našom legendárnom zozname 101 najlepších cestovných pracovných miest. Skontrolujte, či na oveľa vynikajúce úlohy, ktoré môžete robiť, keď cestujete, aby ste sa uistili, že vaša cesta nikdy nemusí skončiť!

Niet pochýb o tom, že mentor angličtina v Číne je fantastická práca, čo ju však robí tak skvelým? Čo by ste mali očakávať? Čo sa od vás bude očakávať? Práve tu objavíte odpoveď na tieto obavy, ako aj na mnohých ďalších.

[widget id = ”shortCodes-tupo-2 ″]

1. Presne, aké početné hodiny budem musieť učiť? Koľko presne dostanem plateného mentora v Číne?

To sa bude výrazne líšiť v závislosti od vašej zmluvy, ako aj od miesta, ale zvyčajne vám skvelá zmluva zaplatí viac ako 10 000 RMB (1 455 USD) / mesiac, ako aj bude potrebovať, aby ste pracovali okolo 20 hodín / týždeň. Najlepšie však teraz sú v Číne mentorské úlohy v inštitúcii, pre ktorú osobne pracovali, a platia medzi 16 000 – 20 000 mesačne. To je 2 325 dolárov – 2 910 dolárov! Kliknutím doprava tu objavíte oveľa viac a použite sa.

Viac v hodinách, hodinách, ako aj viac, pozrite si našu sekciu Začíname.

Životné náklady v Yangzhou China vs. Philadelphia, USA
2. Presne ako početní účastníci sú v triede?

Počet stážistov v triede, keď ste mentor v Číne, sa bude líšiť v závislosti od toho, pre aký typ inštitúcie pracujete.

Verejné inštitúcie majú početné ako 50 študentov, zatiaľ čo početné osobné inštitúcie obmedzujú čísla tried na približne 12. Mali by ste sa opýtať inštitúcie presne, ako mnohí stážisti sú v triede skôr, ako naznačujete zmluvu. Mentor English môže byť vyčerpávajúci, ako aj v prípade, že sa na kontrolu 50 študentov nevyužívate, mali by ste s najväčšou pravdepodobnosťou prehliadať inštitúciu s obmedzenými veľkosťami triedy.

Nick s jednou z jeho hlavných tried. Yangzhou, Čína

Nie ste si istí, či si chcete zabaliť svoj život, ako aj premiestnenie do Číny? Existuje ešte jedna voľba – môžete inštruovať angličtinu na internete z domu alebo kdekoľvek na svete! Ak ste z Kanady alebo Spojených štátov, skontrolujte VIPKID a dostanete zaplatené za inštruovanie angličtiny na internete čínskym študentom. Ak nie ste zo Severnej Ameriky, nebojte sa, stále môžete poučiť online. Skontrolujte podrobnosti nášho krátkeho článku:

☞ Inštruujte angličtinu online: Dostaňte zaplatené s týmito 5 najlepšími spoločnosťami

3. Je v triede so mnou niekto iný? Dostanem asistenciu, keď je mentor v Číne?

T. Pomoc pri triede
Všeobecne platí, že v každej triede, ktorú v Číne mentor, bude T.A (asistent učiteľa). T.A nie je tu, aby sa rovnal študentom, hoci v niektorých prípadoch robia metódu poslednej inštancie. T.A je tu len preto, aby vám pomohol spravovať triedu, udržať mladých ľudí v rade a dodávať vám akýkoľvek typ mentorských materiálov, ktoré môžete požadovať predtým, ako aj počas hodiny. T.A sú vaši najlepších kamarátov, takže s nimi zaobchádzajte dobre a tiež s nimi komunikujú, aby trieda bežala hladko.

4. Ako presne môžem poučiť, či nehovorím mandarínky? Existuje prekladateľ?

Ak ste v Číne mentorom angličtiny v dôveryhodnej inštitúcii (napríklad Shane English School), pravdepodobne existujú usmernenia v mieste, ktoré zaručujú, že účastníci objavia v 100% anglickom prostredí. Nebudete vyžadovať hovoriť mandarínky alebo prirovnať jazyk s účastníkmi, ak ho predložíte takým spôsobom, ktorému môžu porozumieť.

Z tohto dôvodu môže byť rozhodujúce vhodné plánovanie a využitie reality. Ak sa najhoršie obávajú najhoršie, stážisti majú často samostatnú čínsku triedu, kde sú schopní dohnať akýkoľvek typ jazyka, ktorému vo vašej triede nerozumeli. Existujú dve slová, ktoré objavíte, že sa často voláte na svojich účastníkov: „Nie Číňan!“

5. Čo je to plán lekcie, ako aj presne, ako ho môžem zostaviť?

Bežný plán hodiny. v podstate ukazuje časovú os hier a vŕtania
Ak ste absolvovali kurz Celta/TEFL/TESOL, mali by ste už mať pevné pochopenie plánov lekcií. Plán hodiny je v podstate komplexným časovým rozlíšením toho, čo budete poučiť vo svojej lekcii. Pravdepodobne bude začiatok alebo „vchod“ do vašej triedy, teplejší, aby ste sa zaujímali o svojich účastníkov, hodnoteniez predtým vyučovaného materiálu, metóda fonetiky (B = banán atď.), Zavedenie novej slovnej zásoby, ako aj jazykových alebo gramatických bodov (vety).

Obrázok nižšie je plán lekcie napísaný pre hlavnú triedu a aj keď je chaotický, je stručný a je v súlade s štruktúrou tried, ktorú potrebuje naša škola. Počas prvého týždňa vo vašej novej inštitúcii vám pravdepodobne poskytnete plán odbornej prípravy, kde objavíte všetky základy plánovania hodín, administratívy triedy, ako aj podrobnosti o učebných osnovách, ktoré vaša inštitúcia potrebuje dodržiavať, okrem toho na ďalšie užitočné tipy, ktoré vám pomôžu pri mentorovi v Číne.

6. Aké ďalšie povinnosti budem mať okrem mentorskej angličtiny?

To tiež záleží na vašej inštitúcii, ako aj od zmluvy, ale ak mentorujete angličtinu v Číne, pravdepodobne budete musieť urobiť oveľa viac, než len inštruovať angličtinu. Početné úlohy bude potrebovať, aby ste vykonali nejaké propagačné práce, kontroly na úrovni, úradné hodiny a ukážky.

Propagačná práca v podstate chodí na verejné miesto, ako je nákupné centrum alebo knižnica (sprevádzaná vašim T.A), a tiež využíva svoju zahraničnú dohodu ako reklamnú kampaň pre školu. Očakáva sa, že budete hovoriť s deťmi, usmievať sa, ako aj s niektorými úrovňami pre potenciálnych nových študentov.

Kontroly na úrovni sú v podstate iba séria obáv, že sa budete pýtať účastníkov skôr, ako začnú vo vašej škole, tieto obavy sú napísané takou metódou, aby ste zistili, že na akej úrovni by mala byť stážista začať, v závislosti od toho, v akom obavách boli schopní odpovedať.

Kancelárske hodiny sú v podstate len hodinami výplní, ak ste podpísali zmluvu o práci 20 hodín / týždeň, existuje však iba dostatok tried, aby ste sa dostali na 15 hodín, potom budete pravdepodobne musieť obsahovať ďalší čas stretnutím v kancelárii , vykonávanie kontrol na úrovni, skladanie plánov hodín, ako aj ukážky.

Demá sú triedy vyrobené pre rodičov, aby zistili, aké sú lekcie vo vašej inštitúcii skôr, ako zaplatia poplatok za registráciu. Zvyčajne to bude iba rutinná trieda s prezeraním rodičov, ako aj v prípade, že ste dobrí, naznačia sa, ako aj zaregistrujú svoje dieťa so školou. ŽIADNY TLAK!

7. Presne, aké početné platené sviatky dostanem každý rok?

Opäť to úplne závisí od vašej zmluvy, avšak zvyčajne hovorí, že počas celého roka existuje okolo 11 národných sviatkov, ako aj veľa zmlúv ponúkne ďalších 10 dní navyše.

Takže s najväčšou pravdepodobnosťou získate 2 týždne sviatky (vrátane víkendov), ako aj 1 deň/mesiac pri typickej platenej dovolenke. Ak pracujete pre inštitúciu, ktorá sa počas jarnej oslavy vypne, môžete mať až 5 týždňov voľna, tentoraz však môže alebo nemusí byť zaplatené v závislosti od vašej zmluvy.

8. Existujú doučovacie úlohy ponúkané za ďalšie peniaze?

Miláčik so svojimi študentmi

Áno. Keď ste založili mentora v Číne vo svojej inštitúcii, pravdepodobne zistíte niekoľko šancí na doučovanie, ako aj ďalšie metódy, ako zarobiť rýchlu hotovosť. Ak ste online na mieste s niekoľkými cudzincami, vaša dohoda sa bude odlúčiť a nakoniec vám pristane niekoľko skvelých príležitostí.

Väčšina zmlúv s mentormi bude potrebovať, aby ste svojho zamestnávateľa informovali o akýchkoľvek ďalších doučovacích úlohách, ktoré vyzdvihnete, ako aj prakticky všetci vám zakazujú doučovanie svojich vlastných stážistov alebo stážistov, ktorí chodia do vašej školy. Lektori zvyčajne poplatky medzi 100 až 250 RMB / hodinu. Oveľa lepšia voľba je však inštruovať angličtinu na internete s Vipkidom z pohodlia vášho bytu!

9. Dostanem bonusovú ponuku na dokončenie zmluvy?

S najväčšou pravdepodobnosťou, áno. Prakticky všetky zmluvy podpísané pre mentora v Číne budú zahŕňať nejaký koncový bonus. Často existujú úhrady letu, ktoré môžu byť až 500 dolárov okrem retenčných bonusov (za udržiavanie vašich študentov), ​​ako aj bonusy do účasti.

10. Budem potrebný na prácu na vonkajších miestach?

Bude to úplne závisieť od vašej zmluvy, avšak početné inštitúcie zmluvne uzavrie svojich inštruktorov s inými inštitúciami v tejto oblasti. Najmä ak ste mentorom vo vidieckej časti Číny, kde sú zahraniční inštruktori len zďaleka, ako aj ďaleko. Osobne sme museli pracovať, keď hodinu v blízkej inštitúcii.

Materská hodnota vonkajšej lokality
Výučba v Číne – tá najlepšia práca!

Túto úlohu mimoriadne odporúčame každému, kto chce online a pracovať v zahraničí, zatiaľ čo objavío novej kultúre. Ako som uviedol vyššie, anglická inštitúcia Shane v súčasnosti prijíma a poskytuje vysoký plat. Kliknutím doprava tu nájdete viac.

[widget id = ”text-74 ″]
Viac informácií o mentorskej angličtine v Číne pozri:

Mentor angličtina v Číne: Motivácia k zmene

Mentor angličtina v Číne: Začíname FAQ

Náklady na bývanie v Číne

Čína cestovné blogy

Páči sa mi to? Pripnúť!

Zrieknutie sa zodpovednosti: Kozy na ceste je partnerom Amazonu, ako aj pridruženou spoločnosťou pre niektorých ďalších maloobchodníkov. To znamená, že vytvárame provízie, ak kliknete na odkazy na náš blog, ako aj nákup od týchto maloobchodníkov.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *