Atlanta kuchyňa: 10 autentických miestnych jedál, ktoré sa oplatí vyskúšať v Atlante v Gruzínsku


a snaží sa nájsť najlepšie autentické jedlá v Atlante? Dostali sme vás zakryté!

Existuje veľa vecí, ktoré sa môžete poučiť od Atlanty. Toto mesto je súčasťou okresu Gruzínsko a je známe ako ústredie Coca-Cola. Atlanta je ďaleko od pobrežia, ale jedinečne má veľa reštaurácií s morskými plodmi s čerstvými ingredienciami zaslanými z rôznych susedných pobrežných miest. Preto existuje veľa jedál z morských plodov, ktoré tu môžete potešiť.

Foto: Joey Kyber
Okrem jedál z morských plodov má Atlanta ako hlavné ingrediencie rôzne jedlá z mäsa. A všetky sú chutné. Tu máme zoznam pozostávajúci z 10 typov autentických jedál Atlanty, ktoré môžete vyskúšať počas kontroly tohto mesta.

Obsah

1. Kuracie pečeňové koláč
2. Vyprážané kuracie sušienky
3. Čerstvá ustrica
4. Ona krabová polievka
5. Roll homára
6. Farm vajíčko v zelerovej kréme
7. Vyprážaný kozí syr
8. La Pina Rellena
9. Pecan Waffle
10. Údené krídla

1. Kuracie pečeňové koláč

Foto: Tripadvisor
Toto luxusné jedlo je koláč z kuracieho pečene. Ako už názov napovedá, toto jedlo pochádza z mäkkej kuracieho pečene. Toto jedlo využíva zelené jahody, zázvor a trochu pekanového orecha na obohatenie chuti. Kuracie pečeňové koláče sú populárnym jedlom predjedla v Atlante.

Jedným z najlepších miest, ktoré sa teší z koláčov kuracieho pečene, je v Staplehouse. Aj keď menu v tejto reštaurácii je založené na sezóne, vždy si môžete kúpiť kuracie koláče pečene po celý rok. Ak chcete navštíviť túto reštauráciu, nezabudnite si urobiť rezerváciu skoro, pretože toto miesto je veľmi uznávané a preplnené.

Staplehouse je na 541 Edgewood Ave SE, Atlanta, GA 30312.

2. Vyprážané kuracie sušienky

Foto: Ron Dolletecc By-ND 2.0
Vzhľad tohto jedla na prvý pohľad nie je príliš príťažlivý, ale potom, čo budete mať chuť, budete sa chcieť vrátiť znova, aby ste sa z neho potešili. Je to chrumkavé vyprážané kuracie prsia podávané na vrchole sušienok a naliate sa s pikantnou klobásovou omáčkou. Toto jedlo je obľúbené miestne a zvyčajne sa tešia v tomto jedálnom lístku pri raňajkách alebo obede.

Existujú rôzne miesta, ktoré môžete navštíviť, aby ste sa tešili z tohto jedla v Atlante. Ak máte radi populárne miesta, ktoré sú často plné návštevníkov, príďte do reštaurácie Homeground. Táto dlhodobá reštaurácia je obľúbeným miestom na potešenie z raňajok ráno.

Ak máte radi cestné stánky, príďte do Stilesboro Biscuit. Má rôzne sušienky, z ktorých si môžete vybrať. Ich podpisom je vyprážaný kurací sušienka, ktorú si môžete vymeniť aj kuracie mäso za bravčové mäso.

Homeground je na 968 Memorial Dr SE, Atlanta, GA 30316.

Stilesboro Biscuit je na 3545 Stilesboro Rd, Kennesaw, GA 30152.

3. Čerstvá ustrica

Foto: t.tsengfollow CC BY 2.0
Jedným z ponúk, ktoré musíte vyskúšať, je známa svojimi rôznymi reštauráciami z morských plodov, sú čerstvé ustrice. Toto jedlo používa špeciálne korenie, ktoré obohacujú chuť pri každom uhryznutí. Veľa reštaurácií v Atlante inštaluje morské plody, aby sa ukázalo, že ich ingrediencie sú vždy čerstvé, aj keď sú ďaleko od mora.

V Atlante je toľko miest, ktorí v ponuke slúžili toto jedlo. Jednou z nich je optimistická reštaurácia, ktorá dodáva pikantnú a čerstvú mušle. Môžete kombinovať čerstvé ustrice s pivom alebo optimistickým špeciálnym chlebom pre najlepšie potešenie.

Optimista je na 914 Howell Mill Rd, Atlanta, GA 30318.

4. Ona krabová polievka

Foto Stu_spivack CC BY-SA 2.0
Nehovorí o žene pre toto jedlo, ale je to skratka pre sherry víno. Sherry White Wine je zmes, ktorá sa používa na pridanie chuti do tejto polievky. Pridanie bieleho vína na misku je bežný spôsob, ako uvariť recept na španielsky zakorenený.

Krabová polievka má žuvaciu textúru, trochu hrubú, hrubú a nie príliš vodnatú. Toto jedlo vyzerá oveľa viac ako kaša ako polievka. Reštaurácie v Atlante normálne podávajú toto jedlo spolu s toastom, ktoré môžete použiť ako lyžicu a zároveň si užívať polievku.

5. Roll homára

Foto: Dale Cruse CC od 2.0
Lobster je kôrovca, ktorý má veľa fanúšikov na celom svete. Jeho rolka alebo sendvič je jednou z najlepších možností na vychutnanie si homára. Sezóna mäsového homára v Mayo, kajenské korenie a citrón používaný na naplnenie chleba briošky. Táto kombinácia potom musí byť pečená, až kým nebude dokonale uvarená.

Toto jedlo podáva veľa reštaurácií v Atlante. Ak chcete získať veľa možností, príďte na trh rýb v Atlante, ktorý je miestom stretnutia pre reštaurácie morských plodov v meste. Je to najlepšie miesto na lov rôznych druhov morských plodov na tomto trhu.

6. Farm vajíčko v zelerovej kréme

Farmové vajcia sú predjedlo vyrobené z pečených vajíčok na zelerovej smotane. Má ľahkú textúru a zvyčajne podáva spolu s chrumkavým chlebom. Navštívte Miller Union a ochutnajte najlepšie farmárske vajcia v Atlante. Môžete získať porciu farmárskeho vajíčka v zelerovej smotane, grilovací chlieb za 9 dolárov a toto menu slúži iba na večeru.

Miller Union je na 999 Brady Ave NW, Atlanta, GA 30318.

7. Vyprážaný kozí syr

Koza CHeese je oveľa neobvyklejší v porovnaní so syrom Cow. To však nenaznačuje, že kozie syr je horší. Môžete vyskúšať vyprážaný kozie syr, aby ste overili jeho lahodnosť. Aj keď je to základné jedlo, vyprážaný kozí syr má ostrú a chutnú chuť. Existujú dva spôsoby, ako podávať vyprážaný kozí syr, buď obyčajný, alebo s posypaním medu alebo čierneho korenia.

8. La Pina Rellena

Podľa názvu možno môžete uhádnuť, či toto jedlo používa ananás ako svoju hlavnú zložku. La Pina Rellena je grilovaný ananás a naplnený grilovanými morskými plodmi. Roztopený syr pridaný ako poleva. Táto kombinácia môže byť neobvyklá, ale musíte ju vyskúšať skôr, ako sa rozhodnete, že je to zvláštne jedlo. La Pina Rellena má jedinečnú, chutnú a úžasnú chuť.

Toto jedlo nájdete v Mariscos La Riviera Nayarit. Reštaurácia je špecializovaná reštaurácia pre morské plody, ale La Pina Rellena je tiež ich podpisom, ktorú musíte vyskúšať.

Mariscos La Riviera Nayarit je na 5383 Jimmy Carter Blvd, Norcross, GA 30093.

9. Pecan Waffle

Foto: Theturquoisetable CC BY-SA 2.0
Waffles sú jedným z najobľúbenejších raňajkových ponúk na svete. Ak chcete vyskúšať lahodné oblátky v štýle Atlanty, vyskúšajte Pecan Waffle. Toto jedlo má rovnaké základné cesto ako oblátky všeobecne, iba používa chrumkavé a slané pekanové orechy. Pridaný javorový sirup a maslo, aby bol oveľa dokonalejší.

Jedným z cabolových rajov v Atlante je Waffle House. Táto reštaurácia je medzi miestnymi obyvateľmi populárna, ale aj turistov. Waffle House je franšíza, ktorá existuje už dlho a má tisíce predajní. Okrem svojho vynikajúceho a legendárneho menu Waffle, Waffle House dodáva aj množstvo ďalších raňajkových ponúk, ako sú omelety, miešané vajcia a ďalšie normálne americké raňajky.

10. Údené krídla

Okrem toho, že má Atlanta veľa jedál z morských plodov, má aj rôzne druhy nádherných autentických jedál na báze mäsa. Vďaka svojej polohe na geografickej križovatke má Atlanta veľký vplyv na spracovanie svojho mäsa. Jedným z nich sú údené krídla vyvinuté bratiami Fox.

Po vývoji normálneho receptu údeného krídla Fox Brothers otvorili svoju reštauráciu a zistili, že návštevníci dobre prijali. Fajčené krídlové mäso v tejto reštaurácii je dosť veľké, má silnú vôňu a dosť vodnaté. Toto jedlo je obľúbeným údeným krídlom miestnych obyvateľov v Atlante.

Fox Bros BBQ je na 1238 DeKalb Ave NE, Atlanta, GA 30307.

To sú niektoré z bežných autentických jedál Atlanty, ktoré môžeme zostaviť. Dúfajme, že to môže byť referencia pre vaše „chcete vyskúšať riad“, keď ste v Atlante. Takže ktoré z týchto jedál chcete vyskúšať najviac? Povedzte nám svoje myšlienky!

Ste na Pinterest? Pripínajte tieto!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *