9 Ohromujúce apartmány, ktoré sme si prenajali po celom svete


, máme radi prenájom bytov po celom svete. Poskytuje nám príležitosť žiť ako miestny a tráviť trochu viac času na mieste, aby sme sa o tom mohli dozvedieť oveľa viac a porozumieť kultúre o niečo lepšie. Je však tiež veľa zábavy mať viac „domov“ po celom svete.

Ako cestujúci na plný úväzok a digitálni kočovníci sa cíti úžasné rozbaliť naše veci, zavesiť naše oblečenie a skutočne sa rozložiť. Milujeme ubytovne, hotely, B & B a penzióny, ale po chvíli sa cítime, akoby sme potrebovali miesto, kde by sme mohli nazvať vlastným.

Iste, musíme si robiť vlastné jedlá a vyčistiť sa po sebe (apartmány zriedka prichádzajú s každodenným čistením / službou!), Ale stojí za to potešiť kúsok „normálneho“ života na pár týždňov alebo pár týždňov alebo pár týždňov mesiace.

Odviedli sme celkom dobrú prácu pri hľadaní úžasných apartmánov v mnohých rôznych krajinách, takže dnes som si myslel, že by som sa podelil o tie, ktoré vynikli, povedzte vám, koľko ich stojí, ako sme ich našli a ukázali vám nejaké obrázky, aby ste mohli Získajte predstavu o tom, čo si môžete dovoliť / potešiť v rôznych častiach sveta.

Tu je zoznam niekoľkých bytov, ktoré sme si prenajali počas nášho času cestovania a bývania v zahraničí.

*Všimnite si, rovnako ako u všetkých našich článkov, pokiaľ nie je uvedené inak, všetky ceny sú v amerických dolároch.

Získajte svoj kupónový kód Airbnb 25 dolárov

Získate 25 dolárov z prvej rezervácie vo výške 75 dolárov alebo oveľa viac, jednoduchým kliknutím sem a otvorením nového účtu.

Yangzhou, Čína

Plocha: 88 m² (880 štvorcových stôp)

Mesačné nájomné: 2 200 RMB (322 dolárov)

Utility: 488 RMB (71 dolárov)

Internet: 110 RMB (16 dolárov) Nie príliš rýchle, ale spoľahlivé. Cena zahrnutá do verejných služieb

Ako sme to našli: Pomoc od školských náborových pracovníkov.

Naša prvá skúsenosť so životom v zahraničí bola, keď sme sa rozhodli na chvíľu prestať cestovať a poučiť angličtinu pre Čínu na jeden rok. Škola nám pomohla nájsť toto miesto tým, že nás vedie, aby sme sa pozreli na rôzne byty. Náborový pracovníci škôl tiež odišli z prenájmu agentúry a zaplatili sme nájomnú agentúru polovicu mesačného nájomného (160 dolárov), aby nám ukázali.

Prvých pár miest, ktoré nám ukázali v Yangzhou, bolo celkom základných a my sme sa obávali, že budeme musieť žiť na grubby. Ale potom nám ukázali celkom dobrý dom s jednou spálňou a my sme boli predaní.

Vianoce v našom čínskom byte
Dom bol na 8. poschodí a bol jasný s kachľovými podlahami. Kuchyňa bola malá a matrace boli tenké (ako početné sú v Číne). Nábytok bol veľmi základný, ale toto miesto sme vyložili s niektorými z našich cestovných fotografií na stene a niektorými dobrými rastlinami.

Dom bol blízko školy, v ktorej sme pracovali, a bol tiež blízko niektorých hlavných vybavenia, ako sú obchody s potravinami, obchodné centrum a neďaleké jazero, do ktorého sme vždy chodili. Milovali sme svoj čas v Číne a náš malý dom bude mať v našich srdciach vždy zvláštne miesto ako náš prvý „domov“ v zahraničí.

Presťahujeme sa do Číny do Yangzhou

Santorini, Grécko

Plocha: 40 m² (400 štvorcových stôp)

Nájomné: 16 € / noc (18 dolárov)

Utility: Zahrnuté v nočnej sadzbe

Internet: Súčasťou nočnej sadzby

Ako sme to našli: Booking.com

Strávili sme iba niekoľko týždňov v Grécku, ale uvedomili sme si, že by sme mohli ušetriť nejaké veľké peniaze rezerváciou apartmánov na Booking.com veľmi skoro. Urobili sme teda nejaké pokročilé plánovanie a dostali sme nejaké úžasné ponuky.

Náš dom v Santorini Grécko

Dom bol nazývaný Sandy Villas v Perisse, Santorini bol dom podkrovia v hotelovom komplexe s bazénom a reštauráciou. Jedinou vecou, ​​ktorá z neho urobila „byt“, bola malá horúca doska, umývadlo a mini chladnička. Ale miesto bolo naozaj dobré a rodina, ktorá vlastnila miesto, bola veľmi priateľská.

Dokonca nám dali zľavy na veľké grécke jedlá, ktoré pripravili, pretože vedeli, že máme veľmi obmedzený rozpočet. 18 dolárov / noc za dom len 10 minút chôdze od pláže bol úžasným obchodom pre Grécko. V niektorých prípadoch sa oplatí cestovať po sezóne (boli sme tam v marci).

Kréta, Grécko

Plocha: 45 m² (450 štvorcových stôp)

Nájomné: 14 € / noc (15 dolárov)

Utility: Zahrnuté v nočnej sadzbe

Internet: Súčasťou nočnej sadzby

Ako sme to našli: Booking.com

Ďalším z našich obchodných obchodov, ktoré sme našli pri cestovaní Grécka, bolo toto malé miesto zvané La Luna Apartments. Miesto bolo základné, ale priestranné a stálo nás iba 14 € / noc (15 dolárov). V niektorých prípadoch sa oplatí rezervovať si dobre v rozvoji na stránke Booking.com a tiež cestovať v sezóne.

Založili sme sa na tomto mieste niekoľko dní aNd jazdil po ostrove Kréta v našom prenájme. Dom mal malú kuchynku a malú chladničku. Pravdepodobne to nie je miesto, ktoré by sme strávili oveľa viac ako pár týždňov, ale bolo to čisté a celkom pohodlné. Jedným z hlavných ťahov bolo, že existovali skôr dve samostatné postele ako jedna veľká posteľ!

Kliknite sem a vyhľadajte apartmány na Kréte v Grécku.

San Pancho, Mexiko

Plocha: 80 m² (800 štvorcových stôp)

Nájomné: 5 000 pesos / mesiac (240 dolárov)

Utility: okolo 300 pesos / mesiac (15 dolárov)

Internet: Nie Wi-Fi!

Ako sme to našli: Prechádzka po meste a klepanie na dvere

Po 5 mesiacoch cestovaním po severnej a Strednej Ázii a Iráne sme sa rozhodli premiestniť do Mexika, aby sme našli dom a stretli sa s rodinou v malom meste San Pancho. Trvalo nám to naozaj dlho, kým sme tu našli miesto, pretože sme prišli tesne pred vianočnou najlepšou sezónou a rezervovali sa početné miesta.

Naša funky malá Casita v San Pancho Mexiko
Po 4 dňoch volania apartmánov, hľadania online a dokonca klepania na dvere sme konečne našli roztomilú malú konvenčnú Casita za pouhých 240 dolárov mesačne. Toto miesto bolo úžasným obchodom, najmä vzhľadom na to, že to bol veľký, 2 -stupňový, 2 spálňový byt.

Niektoré hlavné nevýhody neboli horúcou vodou a Wi-Fi, určite nie sú optimálne pre digitálnych nomádov! Ale dáma, ktorá ju vlastnila, bola naozaj milá a bola vo veľmi miestnom susedstve.

15 vecí, ktoré treba vidieť a robiť v San Pancho v Mexiku

Paxanax Lake Atitlan, Guatemala

Plocha: 65 m² (650 štvorcových stôp)

Nájomné: 550 USD USD / mesiac

Utility: Zahrnuté v mesačnej sadzbe

Internet: Zahrnutý v mesačnej sadzbe

Ako sme to našli: Volacie zoznamy a chodenie okolo

Toto je určite jeden z našich doteraz preferovaných bytov. Nebolo to ultramoderné, neexistovala žiadna televízia a bola to (krátka) jazda loďou preč od všetkého, ale milovali sme našu malú jazero Casita v Guatemale.

Z našej spálne, ktorá mala pohodlnú posteľ kráľovnej, sme mali úchvatný výhľad na jazero a neďaleké sopky. Medzi prenájom patril neobmedzené, úplne bezplatné používanie kajakov a majiteľ Armand a jeho rodina sa stali našimi dobrými priateľmi.

Každý víkend by sme chodili na palubu a plavbu s Armandom a jeho deťmi a zvyčajne sme sa vyrazili do dediny Santa Cruz, aby sme si mohli dať nejaké cvičenie. Nastavenie bolo pokojné, Wi-Fi bolo rýchle a Casita bola dobre zásobená, útulnou a pohodlnou.

Mesačná sadzba dokonca zahŕňala dvojtýždňovú službu House Maid Service a Maria odviedla úžasnú prácu pri čistení bytu. Dokonca si umyla riad a utrela si každý kút a Cranny. V tom čase to bolo pre nás drahé miesto, ale so všetkými výhodami, o ktorých sme si mysleli, že je to bezkonkurenčná dohoda.

V tejto Casite nebola žiadna práčovňa, ale Maria tiež urobila našu bielizeň za malý poplatok.

Každú noc by sme strávili sledovaním západu slnka na našej terase s výhľadom na jazero s niekoľkými pivami alebo fľašou červeného vína a tanierom syra. Nie je to lepšie ako to!

Teraz je to pivo s výhľadom! Paxanax bol úžasným miestom na bývanie 2 mesiace.
Toto miesto je teraz na Booking.com (na rozdiel od toho, keď sme hľadali!). Ak si chcete rezervovať toto krásne miesto a dozvedieť sa viac, kliknite sem.

Životné náklady na jazere Atitlán, Guatemala

Cestovanie do jazera Atitlán v Guatemale: Sprievodca po dedinách

Split, Chorvátsko

Plocha: 40 m² (400 štvorcových stôp)

Nájomné: 38 USD USD /noc

Utility: Zahrnuté v mesačnej sadzbe

Internet: Zahrnutý v mesačnej sadzbe

Ako sme to našli: Booking.com

Keď sme v roku 2016 cestovali po východnej a strednej Európe, začali sme sa v práci zapisovať, takže sme sa rozhodli rezervovať dom 2 týždne v krásnom prímorskom meste Split v Chorvátsku.

Náš dom v Split Chorvátsko (rezervovaný prostredníctvom Booking.com)

Náš dom bol jednou spálňou, mal práčovňu, dobrú LCD TV a bol veľmi pekne vyzdobený. Bolo to malé, ale pohodlné a bolo v priebehu 15 minút chôdze od ohromujúceho starého mesta Split.

Opäť sme si rezervovali toto miesto na Booking.com a našli sme úžasnú dohodu tak, že si rezervovali pár mesiacov vopred.

Keď sme dorazili, naozaj sme nevedeli nič o rozdelení, a tak sme sa skontrolovali do nášho domu a nechali sme najlepšie preskúmať. Ukázalo sa, že starý štvrťrok spoločnosti Split bol jedným z najúžasnejších príkladov rímskej architektúry, akú sme kedy videli, a nikdy sme sa nudili pri skúmaní nerovnomerných dláždených ulíc, grandióznych katedrál a skrytých uličiek.

Rezervovať siÚžasný malý dom na Booking.com, kliknite sem. Ak chcete zobraziť zoznam všetkých ponúkaných ubytovacích zariadení v Split, kliknite sem.

Sprievodca cestovaním v rozdelení v Chorvátsku

Sliema, Malta

Plocha: 80 m² (800 štvorcových stôp)

Nájomné: 900 EUR (1 030 USD)/ mesiac

Utility: asi 70 EUR (75 dolárov) / mesiac

Internet: Veľmi rýchlo. Zahrnuté v mesačnej sadzbe

Ako sme to našli: Najprv na Airbnb, potom nasmerujte.

Toto bol pravdepodobne najkrajší pocit domu, aký sme kedy mali. Bolo to miesto s jednou spálňou, ale obývacia izba, kuchyňa a jedálenský kút boli obrovské a bola umiestnená v 200-ročnej budove.

Interiér bol naozaj dobre zdobený moderným nábytkom a dobrým televízorom LCD s veľkou obrazovkou. Naša izba bola umiestnená do chrbta s manželskou posteľou (želáme si, aby bola väčšia) a bolo ticho, takže sme mali dobré spánok.

Dom bol len metrov z Stredozemného mora, hoci sme v skutočnosti nemali správny výhľad na vodu. Obývacia izba bola jasná, pretože na jednej stene boli značné okná od podlahy až strop, ktoré čelili krásnej zadnej ulici.

Internet rýchlo horia, došlo k práčovni a majiteľov domov boli počas celého 2 -mesačného pobytu veľmi pozorní a cenní.

Prvýkrát sme našli miesto na Airbnb za takmer 300 dolárov oveľa viac mesačne (kvôli poplatkom za Airbnb a poplatkami za čistenie). Našťastie som našiel domácu správu, aj keď niekoľko vyhľadávaní Google, kontaktovala som ich priamo, trochu vyjednávala a dostala naozaj veľa.

Dom bol určite oveľa drahší, ako sme zvyknutí, ale pre veľký, moderný útek v Slieme počas sezóny, bola to výhodná dohoda.

Sprievodca digitálnym nomádom pre bývanie na Malte

Život na Malte: Úvod do nášho krátkodobého domu

Najvyšší sprievodca cestovaním na Malte

Buenos Aires, Argentína

Plocha: 35 m² (350 štvorcových stôp)

Nájomné: 1 250 USD USD / mesiac

Utility: Zahrnuté v mesačnej sadzbe

Internet: Zahrnutý v mesačnej sadzbe

Ako sme to našli: Airbnb

Prvý dom, ktorý sme si skutočne rezervovali na Airbnb, toto ohromujúce malé miesto bolo veľmi pekne vyzdobené a majitelia (hostitelia) sa počas nášho pobytu stali našimi kamarátmi. Určite to bol malý byt, ale mal inteligentné usporiadanie, ktoré maximalizovalo priestor a mal obrovskú a neuveriteľne pohodlnú posteľ veľkosti kráľa.

Náš dom v Buenos Aires

Na tomto mieste nebolo žiadne práčovňa, ale Laundromat bol úplne bez dvoch poschodí a stroje boli vždy k dispozícii.

Dom bol v oblasti dovolenkového domu Crespo v Buenos Aires, ktorá je veľmi blízko Palermu. Milovali sme náš malý domov a naše okolie bolo pekné, ale ak by sme sa niekedy vrátili do Buenos Aires, pravdepodobne by sme zostali v štvrti Recoleta alebo San Telmo.

Strávili sme čas v Buenos Aires pracovaním na blogu (samozrejme), chodením do telocvične, pili veľké množstvo (chutného) červeného červeného vína a príliš veľa steakov. Dom bol dobrý krátkodobý dom, ale po 1 mesiaci sme boli pripravení odísť a znova cestovať.

Život v Buenos Aires: Náš neočakávaný vzťah lásky / nenávisti s hlavným mestom Argentíny

Návšteva lekára v zahraničí: moje skúsenosti v Buenos Aires

Valparaíso, Čile

Plocha: 60 m² (600 štvorcových stôp)
Nájomné: 48 USD USD /noc
Utility: Zahrnuté v mesačnej sadzbe
Internet: Zahrnutý v mesačnej sadzbe
Ako sme to našli: Airbnb

Keď to píšem, momentálne zostávame v tomto byte.

Keď sme to videli, keď si to všimol na Airbnb, museli sme si to rezervovať. Dom je mimoriadne jasný a má neuveriteľný výhľad na Tichý oceán! K dispozícii je úžasná obývacia izba s dvoma couche

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *