Central Oriental Homestays: Aká je dohoda?


Pred príchodom do Strednej Ázie sme predtým nezostali v domácnosti, ako sme boli zmätení, ako presne fungujú. Mali sme veľké obavy z toho, ako to funguje. Zostávate v rodinnej izbe? Existujú internáty? Varí pre vás domácnosť? Očakávate, že strávite deň s rodinou? Zostávajú tam veľké obchody turistov? Tento článok bude reagovať na tieto obavy pre ostatných ľudí, ktorí plánujú ísť do Strednej Ázie, ako aj na ďalšie miesta, kde sú domáce stanice.

Domácnosť v domácnosti v Arslanbob
Najprv by sme mali začať tým, že by sme uviedli, že domácnosti sú našou novou obľúbenou metódou, ako ísť do krajiny. Keby iba každá krajina mala také fantastické siete domácností. Je to perfektná metóda, ako zostať v regionálnej domácnosti, ako aj objaviť niečo o ich spôsobe života, ako aj ochutnať regionálne aj regionálne jedlá. Manžel zvyčajne uvarí chutné jedlo a tiež ho podáva návštevníkom v samostatnej kuchyni. Niekedy môže byť možné jesť s rodinou, vo všeobecnosti však predpokladajú, že by ste chceli vaše súkromie.

Môžete očakávať pohodlný osobný priestor v centrálnych orientálnych domácnostiach

Všeobecne v domácnosti máte v niektorých prípadoch svoj vlastný priestor alebo dokonca svoj vlastný domov. Domácnosť je tu, ak požadujete akýkoľvek typ asistencie, ale vo všeobecnosti sa práve zaoberá každodenným podnikaním. Budú pre vás variť, ak požiadate o jedlo, čo je veľmi navrhnuté, pretože je to vynikajúci spôsob vzorkovania miestnych jedál na varené domácnosti.

Vynikajúce domáce jedlo v centrálnej orientálnej domácnosti
V Strednej Ázii majú domácnosti zvyčajne horúce vodné sprchy, ako aj drepé toalety, ale vybavenie sa líši v závislosti od regiónu. Niektoré z domov, v ktorých sa dostanete do pobytu, sú úplne nádherné. Na záhrade sme mali priestory s výhľadom, terasami a sadmi.

Pohľad z terasy Homestay v Arslanbob Kirgizsko
Postele sa rovnako líšia od Homestay po Homestay. Niekedy sú na podlahe matrace alebo vankúše a niekedy sú tu pohodlné postele veľkosti kráľa. Nespali sme v žiadnom druhu domácností, ktoré sme si mysleli, že sú špinavé alebo nepohodlné. Holby sú často hrdé na svoje domy a tiež ich udržiavajú nepoškvrnené pre nových návštevníkov.

Niekedy sú postele na podlahe v domácnostiach
V mnohých častiach Strednej Ázie sú domácnosti už zakorenené v kultúre. Pútnici prešli s mnohými dedinami po stáročia, ako aj s nimi rástli sieť domov ochotných vziať unaveného cestovateľa. Podnikanie ako CBT, Shepherdov život, ako aj meta, využili túto pohostinnosť tým, že vyrába udržateľný systém, v ktorom môžu zahraniční návštevníci, ktorí nehovoria regionálnym jazykom, zostať s domácnosťami, ako sú pútnici, robili po stáročia.

Táto domácnosť v Karakole Tadžikistan už roky prijíma hostí
Tieto pracovné miesta v cestovnom ruchu založené na susedstve poskytujú väčšinu peňazí vynaložených pre domácnosti samotným a tiež ponúkajú cestujúcim pekné priestory za spravodlivé ceny. Ak si s týmito spoločnosťami zariadite svoje domácnosti, zvyčajne sa snažia každú domácnosť poskytnúť naraz iba jednu skupinu alebo turistov. Toto poskytuje váš pobyt autentický pocit a umožňuje vám mať domácnosť pre seba.

Rodiny udržiavajúce veci čisté v domácnosti

Tieto druhy programov sú rovnako fantastické pre regionálne rodiny. Nielenže im poskytuje vynikajúci nový zdroj príjmu, ale umožňuje im uspokojiť ľudí z celého sveta. Mnohé držby sú stále veľmi nadšení, keď prichádzajú noví turisti rovnako dobre, ako radi objavujú, odkiaľ cestujúci sú, ako aj tam, kde boli.

Nadšení regionálni mladí ľudia požadujú fotografiu
Pri plánovaní našej cesty do Strednej Ázie sme boli nadšení z mnohých vecí, nemali sme však koncept o domácnostiach. Ukázalo sa, že tieto rodiny sú skutočným vrcholom našich ciest s regiónom a pamätáme na každý z rôznych dôvodov. Pobyt v hoteloch a ubytovniach je fantastické mať anglického personálu, ako aj ostatných cestujúcich, s ktorými prepínajú príbehy, avšak keď sme boli v Homestays v Strednej Ázii, ak by sme teraz dostali možnosť, teraz by sme si vybrali Homestays zakaždým. Zostali ste už predtým v domácnosti? Ak áno, kde? Páčilo sa vám to? Povedzte nám nižšie, radi by sme objavili viac o domácnostiach na svete!

Páči sa mi tento príspevok? Pripnúť!

Zrieknutie sa zodpovednosti: Kozy na ceste je partnerom Amazonu, ako aj pridruženou spoločnosťou pre niektorých ďalších maloobchodníkov. To znamená, že robíme provízie, ak kliknete na odkazy na našom blogu, ako aj nákup od týchto maloobchodníkov.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *