Top 10 najmenej nákladných krajín na návštevu tohto roka


Ako vstúpíme do Nového roka, každý cestovný milenec začne plánovať svoje cesty. Ako všetci vieme, tým cenovo dostupnejší cieľ, tým dlhšie si môžete dovoliť zostať – alebo tým lepšie váš životný štýl môže byť pri návšteve.

Najmenej drahé krajiny na návštevu na tomto zozname ponúkajú cenovú dostupnosť a hodnotu za peniaze.

V niektorých krajinách vám $ 45 / noc sotva dovolí vám hostelové lôžko, zatiaľ čo v iných, ktorí môžu platiť za luxusnú vilu.

Napríklad v Canggu, Bali, môžete získať 2 spálňu súkromný bazén prenájom nehnuteľnosti za $ 50 / noc, zatiaľ čo pri odhlásení z Japonska, ktorá je rovnaká $ 50 sotva dostane manželskú posteľ na podlahe malej miestnosti.

Hojdanie do nového roka! Je čas začať cestovné plánovanie
Tento rok je určite neuveriteľný pre cestujúcich a ak už plánujete svoje cesty za rok, potom je tento príspevok lacných krajín navštíviť.

Niektoré z týchto destinácií sú oveľa viac lacnejšie ako kedykoľvek predtým, najmä kvôli klesá v ich miestnej mene na globálnom trhu, alebo kvôli nedávnemu nedostatku cestovného ruchu.

Nikdy by sme nepísali príspevok na to, aby ste sa dostali do nízkych cien za náklady na ekonomický boj, ale tým, že sa tieto miesta nezávisle teraz, môžete nielen potešiť v lepších cenách pre seba, ale pomáhajú aj miestnym službám a ľuďom na ceste.

Pozri tiež: najlepšie miesta na návštevu v januári

Tu sú top 10 najodožených krajín, ktoré majú cestovať do tohoto roka.

Obsah
1. Indonézia
2. Mexiko (jedna z najmenej nákladných krajín na návštevu Severných Američanov)
3. India
4. Kolumbia
5. Kuba
6. Bulharsko
7. Južná Afrika
8. Turecko
9. Thajsko
10. Grécko
11. BONUS! Argentína
Čestné zmienky
Kam pôjdete?

Poznámka: Pred rezerváciou cesty vždy skontrolujte aktuálne obmedzenia cestovania. Tento príspevok bol aktualizovaný na rok 2022, aby zahŕňal aktuálne najodoššie krajiny na návštevu, aktualizované sadzby konverzie a pár odmeny lacné miesta na návštevu, že nebudete chcieť nechať ujsť. Potenciálne cestovné plánovanie!

1. Indonézia

Biele piesočné pláže, svetová triedna surfovanie, najlepšie potápanie na svete a niektoré z najjasnejších džungle a ryžovej paddy scenérie, Indonézia je bezpochyby jeden z našich veľmi blízkych krajín na Zemi a je to lacné miesto na cestovanie dobre.

Aktualizácia: Nedávno sme sa vrátili z cesty do Raja Ampatu v Indonézii a zatiaľ čo je to jedno miesto v krajine, ktorá nie je príliš lacná, je to absolútne stojí za návštevu.

Toto súostrovie je známe, že je jedným z top 3 najlepších ponúk na svete a tam sú niektoré relatívne lacné možnosti ubytovania, keď sa domnievate, že dostanete plnú penziu a potápanie zahrnuté v množstve miery izieb. Aj keď ste na rozpočte, ak máte čas, nenechajte si ujsť Raja Ampat!

V súčasnosti je Indonézia jednou z najmenej nákladných krajín, ktoré navštívia, že vieme.

$ 1 USD Dollar vás dostane približne 14 000 Rupia, čo je asi 2000 oveľa viac rupiah ako v roku 2018. Pred sedem rokmi ste dostali len 9 050 Rupia na dolár.

Ako som povedal v otvorení odsekov tohto príspevku, Indonézia využíva mimoriadnu hodnotu pre ubytovanie, potraviny a dopravu. Tu si môžete získať krásne izby pre hostí, často sa nachádzajú v bazén villas, za to, že $ 20 / noc.

Môžete jesť lahodné morské plody a tisícročné klasiky ako “rozbité avo na toast” za približne 3 dolárov a môžete si prenajať motorku tu za pár dolárov za deň (autá sú okolo $ 15 / deň).

Jediná vec, ktorá nie je z veľkej hodnoty, je alkohol. Indonézia umiestnila peknú ťažkú ​​daň z dovážaného chlastho, takže nízko kvalitná fľaša dovážaného bieleho vína bude stáť okolo $ 20, zatiaľ čo pitné miestne biele víno je stále $ 13 – $ 15.

Bintang Beer nie je nič, čo napísať domov, ale je to lacné na približne 1,50 dolárov – $ 3 na pláži alebo reštaurácii a dovážané pivo je asi dvojnásobok ceny.

Tešiť sa z západu slnka a kukurice na klas z uličného dodávateľa v Bali

Zo všetkých krajín, ktoré sme cestovali a sledovali naše rozpočty, Indonézia je absolútne medzi top 3 najlepšou hodnotou za peniaze a s silnejším dolárom / slabším rupiaom, toto nikdy nebolo pravdivejšie ako dnes.

Bohužiaľ, Indonézia bola Bohužiaľ uzavretá cestovnému ruchu alebo ťažká, aby vzhľadom na to, že 2020. Pre tých, ktorí sú schopní cestovať tu a sú pripravení podstúpiť potrebnú karanténu a merania na mieste, nájdete obrovské zľavy na ubytovanie a veľmi vďační vlastníci služieb .

Navyše, budete mať krásny archipelago dosť pre seba.

Nenechajte si ujsť ostrovy Raja Ampat, Bali, SuMatra, Sumbawa, Lombok, Gili Islands, Flores, Národný park Komodo, ALOR … A VIAC!

2. Mexiko (jedna z najmenej nákladných krajín na návštevu Severných Američanov)

Rôznorodá a lahodná kuchyňa, priateľská miestni ľudia, na svetovej úrovni pláže, všetky vybavenie, ktoré by ste mohli dúfať, a opojivá vibrácia, aby Mexiko miesto, ktoré sa vraciame do času a času.

Je to jedna z našich mnohých blízkych krajín, aby cestovali a jednu z mála destinácií, kde sme mohli vidieť živé dlhodobé. V Mexiku je tak veľa mimoriadnych miest a čo robiť, že by ste mohli stráviť roky tu a nevidíte to všetko.

Mexiko je lacné v týchto dňoch vďaka boja, ktorý sa blíži Peso, ktorá je už nízka životná cena. V čase písania je americký dolár na 20,5 pesos – čo je neuveriteľné.

Mnohokrát sme boli v Mexiku, ale keď sme cestovali sem smerom späť v roku 2014, dolár bol len 12,8 pesos a dokonca aj potom sme si mysleli, že je to dobrá hodnota za peniaze.

Aktualizácia 2022: Zatiaľ čo Mexiko môže byť absolútne veľmi lacná krajina cestovať, budete ušetriť oveľa viac peňazí tým, že sa vyhnete hlavným rekreačným miestam, ako napríklad Puerto Vallarta, Playa del Carmen, Cancun a Tulum.

Tacos sú chutné a lacné v Mexiku

Ak chcete naozaj ušetriť peniaze pri kontrole Mexiko, vyhýbajte sa príchodu sem počas výška sezóny (november – marec), keď ceny ubytovania môžu prudko stúpať (najmä v decembri) a veľa najlepších miest sa rezervuje.

Bez ohľadu na to, keď tu cestujete, Mexiko vás bude šokovať svoju veľkú hodnotu.

Tacos pre 30 centov každého, kilo čerstvých krevety z trhu s rybami za $ 3, Coronas s kúskom vápna za 1,50 dolárov a silné Margaritas, ktoré vám podávali, zatiaľ čo vaše nohy sú pochované v piesku za len $ 1.

Nájdete tu lacné interné lety s Viva Aerobus a Aeromexico a lacné diaľkové autobusové jazdy.

Krásne ulice Guanajuato. Ak naozaj chcete ušetriť peniaze, pokúste sa navštíviť menej populárne destinácie v Mexiku

Na vrchole veľkých cien potravín a chlastho sa dostal do reštaurácií a barov, Mexiko má veľa obchodov, ktoré severoameričania milujú, ako Sams Club, Costco v hlavných mestách a Walmart.

Mexiko má tiež svoju vlastnú značku obchodov s potravinami, ako je La Comer, Mega a Soriana. Nákup vlastných potravín a varenie pre seba je skvelý spôsob, ako ušetriť peniaze (a urobiť zdravé jedlo), pretože jedlo v obchodoch s potravinami je tu veľmi rozumné.

Mexiko môže byť jednou z najmenej nákladných krajín, ktoré majú navštíviť, ale je to tiež populárna destinácia pre digitálne nomády a dôchodcov, ktorí sa snažia stráviť dlhšiu dobu v krajine.

Vzhľadom na súčasné cestovné obmedzenia po celom svete, Mexiko je tiež jednou z najjednoduchších krajín, ktoré majú zadať do roku 2022

Pozrite si oveľa viac našich článkov Mexika tu:

21 Najlepšie atrakcie v Puerto Vallarta

Backpacking Mexiko: Top 8 dôvodov na cestovanie Mexiko

Mexiko – najlepší digitálny nomádový bod pre severných Američanov

21 Najlepšie atrakcie v Cabo San Lucas

33 najlepších miest na návštevu v Mexiku

15 najlepších pláží v Mexiku

3. India

India je jednou z najviac vzrušujúcich cestovných destinácií na Zemi.

Chaotické a pokojné. vynikajúce a špinavé. priateľský a zúrivý. K dispozícii je bezplatný a frustrujúci. India is the epitome of all the oxymoronic experiences that make travel so amazing.

While India is likely the most exciting and bewildering place to travel to, it’s also probably the cheapest.

Thanks to the Indian Rupee currently trading at nearly 75 rupees to the dollar (which is 5 rupees a lot more per dollar than you would have received in 2021), India is likely the best place to travel if you want to stretch your dollars, euros or pounds.

The last time we were in India, I purchased the least expensive (yet filling) meal I’ve ever had while travelling. 20 cents gotten me a pile of puris (fluffy fried bread) and two different types of curries served to me from a street cart. The meal was delicious and completely filled me up… amazing.

While the cost of that meal was remarkably low, we often ate all you can eat thali meals for as little as $1.50 and drank fresh lime juice squeezed on the street for 15 cents a glass.

We had complimentary accommodation in ashrams (it doesn’t get much more affordable than that) and when paying for our hotels, we had respectable but basic double rooms for around $5 per night.

The beautiful blue city of Jodhpur, India

Depending on what class of train and bus you take, getting around India can be done on a budget, with a train from Mumbai to Kolkata covering 1,968 km and taking over 30 hours costing around $11!

In my opinion, India is one of the best countries to visit, and it’s also one of the least expensive countries as well.

See a lot more of Our India articles Here:

Budget Backpacking guide to India

Guide to transportation in India

Top ideas For preparing for a trip to India

4. Kolumbia

After backpacking Colombia in late 2016, it swiftly set itself amongst our much-loved countries we’ve ever been to.

Friendly people, exceptionally excellent and lush jungles, sensational Spanish colonial cities and breathtaking beaches, Colombia is a traveller’s dream.

The Colombian peso saw a massive drop in recent years which regrettably isn’t good for local economies and Colombians seeking to travel, but it does give budget travellers an added incentive to visit this extraordinary country.

Lush and beautiful, this is Colombia

We met a couple in Medellin who made a decision to step to Colombia to retire in 2014. considering that their arrival the peso went from 1,800 to the us dollar, all the way to 4,065, an extraordinary 125% drop, essentially giving their retirement a massive boost.

Luckily the peso has started to stabilize again slightly and at the time of writing it’s sitting at around 4,065 pesos to the us dollar. 

This indicates that everything in Colombia is of great value for travellers. Whether you’re checking out with a dollar, pound, euro, yen or yuan, Colombia is a better deal now than it’s ever been.

update 2022: The Colombian peso has gone up 17% this year. This indicates that Colombia is even more affordable than before and makes it an exceptional option for those seeking to visit cheap countries in 2021 and beyond. Colombia is also one of the countries that has been relatively easy to visit when it pertains to current guidelines and entrance requirements.

Enjoying a meal in Cartagena, Colombia – a beautiful, inexpensive destination for travellers
We were eating delicious seafood meals on the beach for just a few dollars, beautiful Spanish style guest houses only cost around $30 / night and you can take pleasure in scuba diving in the Caribbean here for as little as $24 / dive when getting a 10 dive package.

We stayed in some of the best hostels we’ve ever seen in Colombia, with rooftop pools, funky bars and luxurious rooms (one even had a jacuzzi in it).

The cost of excursions and experiences is also exceptional in Colombia.

We highly recommend doing the 4 day Ciudad Perdida trek and a coffee excursion in Salento (the latter is only $2). Colombia is one of the least expensive countries to visit this year, and it uses exceptional value for money.

There are limitless incredible things to do in Colombia.  

See Also: 21 things To do in Cartagena

5. Kuba

If you’re trying to find a cheap destination to visit in the Caribbean, then Cuba tops the list!

You can travel here on an all-inclusive, but if you choose to travel to Cuba independently, you’ll have a far richer experience and it’ll cost you less. For cheap countries, Cuba is one of your best bets.

Stunning beaches, a special Caribbean and Spanish vibe, tasty cooking (contrary to belief), friendly people and extraordinary landscapes, Cuba is a diverse country that needs to be on your list.

For Americans, it’s possible to travel to Cuba if you travel under one of the allowed categories. support For The Cuban people is what a lot of people choose to travel under. But, it’s still a confusing process for our American friends.

You’ll need to build an travel plan consisting of activities that meet the criteria for Support For The Cuban people category.

We spent a month backpacking Cuba and it was a highlight of all our travel experiences. meeting the Cuban people, dancing in the streets, lazing on essentially empty beaches, partying in Havana and hiking to tobacco farms were our mos

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *