Lesvos, Grécko: náš 5 -dňový cestovný sprievodca


milovníci dobrodružstva, historické nadšenci a hľadači prírody sa radujú! Tretí najväčší ostrov v Grécku vás poteší svojimi neobmedzenými aktivitami, starodávnymi lokalitami a senzačným pobrežím.

Z hornatej dediny agiasos naplnenej hrnčiarstvom na juhu a starodávnych miest Petra a Mithymy na severe, po skamenený les na západe a neoklasickú architektúru mytilénu na východe. Lesvos Grécko má skutočne niečo pre každý štýl cestovateľa a je jedným z najlepších miest na návštevu v Grécku.

… A to je bez toho, aby sme spomenuli jedlo, ouzo, pláže, dobrodružstvo a voľne žijúce zvieratá!

*Poznámka: Nenechajte si ujsť nápady cestovateľov a naše cestovné video na konci príspevku.

Farebné dosky v meste Agiasos

Rovnako ako u jeho suseda, aj na ostrove Chios na juh, cestovný ruch v Lesvose bol počas nedávnej utečeneckej krízy ťažko zasiahnutý. Kvôli blízkosti ostrova s ​​Tureckom to bol jeden z prvých zastávok utečencov, ktorí utiekli zo svojich vojnových domovov pri hľadaní lepšej budúcnosti v Európe pre seba a ich rodín.

Cudzinci zaplavili pobrežie, pričom obyvatelia ostrova Lesvos pomáhali vo všetkých ohľadoch – dodávka prikrývok, prístreškov a potravín, plus pomoc pri registrácii týchto ľudí v administratívnych centrách.

Na oplátku za ich láskavosť utrpeli veľkorysí obyvatelia Grécka Lesvos Economic Travce s množstvom medzinárodných leteckých spoločností, výletov a výletných lodí, ktoré zastavujú službu tohto krásneho ostrova.

Potopená utečenecká loď
Našťastie sa veci tento rok otočili a na ostrov Lesvos sa vracia oveľa viac letov! Počas nášho pobytu, ktorý bol v júnovej sezóne v ramene, sme videli veľa potešených turistov, ktorí skúmali dediny, a stravovali čerstvo ulovené morské plody v Little Tavernas.

Ak plánujete výlet do Grécka, zvážte ostrovy v Egejskom mori. Nielenže sú špeciálne a úplne ohromujúce, ale úžasní ľudia, ktorí tu žijú, sú oveľa viac, ako si zaslúžia vaše cestovné doláre.

Lesvos Grécko bol poslednou zastávkou na našej mesačnej ceste cez túto krajinu, a hoci sme boli nadšení, aby sme preskúmali ostrov, bolo to horké, pretože sme vedeli, že naša cesta touto rôznorodou oblasťou sa týka konca.

☞ Pozri tiež: Najlepšie pláže v Grécku – zoznam 15 najlepších

Dorazili sme do farebného hlavného mesta Mytilene po ľahkej ceste z trajektov z Chios. Mnoho kaviarní, obchodov a reštaurácií sa vylialo na dláždené bočné ulice, zatiaľ čo obklopujúce prístav boli krásne kaštieľ, kostoly, múzeá a oveľa viac – všetko v očarujúcom neoklasickom štýle.

Nad mestom sa týkalo hradu Mytilene, ktorý pokrýva 60 hektárov a je jedným z najväčších v celom Stredomorí! Práve sme vstúpili na ostrov Lesvos a už sme boli v úcte k architektúre.

Rovnako ako u všetkých ostrovov, ktoré sme skontrolovali počas našich ciest v Grécku, aj sme mali prenájom auto na preskúmanie ostrova Lesvos. Hodinová cesta od prístavu nás priviedla na vrchol kopca s rozsiahlym výhľadom na dedinu Petra, na ostrovoch na mori a navyše do Egejského mora. Identifikovali sme tiež nepárny skalnatý kopec vyčnievajúci zo zeme uprostred dediny.

Po veternom zostupe vlásenky sme dorazili do Petra a čoskoro sme si uvedomili, že na vrchole tejto malebnej pamätníka sedela kostol Glykfylousa Panagia.

Turis do kostola Glykfylousa Panagia
Predtým, ako sme prišli do nášho butikového hotela, Archontiko Petras 1821, sme išli dole malé uličky výnimka.

Jedáleň z oblasti krásneho hotela Archontiko 1821
Hotel s dvoma úrovňami používal dve spoločné priestory a komunitnú kuchyňu na použitie hostí, čo bolo veľmi dobre zásobené. V zadnej časti hotela bol balkón s visiacim stoličkou a krásnou záhradou. Interiér bol vkusne vyzdobený, zatiaľ čo naša izba bola vynikajúca. Stropy boli vysoké najmenej 15 stôp, posteľ s veľkosti kráľa bola mimoriadne pohodlná a starožitné komody a stoličky boli veľkým nádychom.

☞ Pozri tiež: Počasie v Grécku – Kedy je najlepší čas na návštevu?

Naša izba v hoteli Archontiko 1821

Toto by bol náš domov na nasledujúcich päť nocí a bolo to pre nás najlepšie.

Obec Petra je postavená okolo piesočnatej zátoky. Pozdĺž pobrežia nájdete veľa kaviarní, barov, hotelov a krčmy, všetky s bezplatnými slnečnými posteľami na použitie zákazníkov. Tu uvidíte veľa turistov, ale ak urobíte pár krokov späť z pláže a vydajte sa do quiET Back Street, budete jednou z mála cudzích tvárí!

Zdá sa, že ľudia sa zhromažďujú okolo mora a zanechávajú pekné jazdné pruhy z turistov.

Preskúmanie zadných jazdných pruhov v Petre, jednom z našich najobľúbenejších miest v Grécku

Petra overila, že je najlepšou základňou na objavovanie ostrova Lesvos a po tom, čo sa cítil pre samotné mesto, nastal čas smerovať trochu na sever k susedným Molyvosom (Mithymna) a horúcimi prameňmi Eftalou.

Po jazde iba 5 minút sme už videli Molyvos v diaľke a jeho hrad sa týči nad mestom.

Okrem toho 5 minút a my sme dorazili do samotného mesta. Aj keď sme si mohli všimnúť hrad, neboli sme si úplne istí cestou, aby sme ju dosiahli. Práve sme začali chodiť do kopca cez malé zadné jazdné pruhy.

☞ Pozri tiež: veci, ktoré môžete robiť v Korfu

Okrem niekoľkých miestnych ľudí, ktorí chodili vo svojom každodennom živote, nebol nikto iný. Jedna žena nám ukázala slivku a navrhla, aby sme si vybrali nejaké ovocie, ďalšie ženy obklopené asi 6 mačkami zamávali a usmiali sa, zatiaľ čo muž povedal, zatiaľ čo tam prerezal svoje stromy.

Neboli tu žiadni turisti a my sme sa tešili z nášho pomalého saunter cez jazdné pruhy na hrad.

Tiché jazdné pruhy nás vedú na hrad Molyvos

Keď sme sa dostali na byzantský hrad, boli sme v úcte k štruktúre a rozsiahlym výhľadom na more a mesto Molyvos. Tento starodávny hrad je jedným z najviac vynikajúcich v celom Grécku, a hoci bol postavený Byzantínami, zrejme sú tu kamene z predchádzajúceho hradu počas trójskej vojny.

Od Benátčanov, po Katalánov, po genovese a osmanských Turkov, tento hrad to videl všetko a je tu mimoriadna história. Boli sme však sklamaní, keď sme zistili, že sme vynechali otváracie hodiny iba o 30 minút. Pozerali sme sa cez brány, ale bohužiaľ, jediné názory, ktoré by sme dostali zvonku, boli zvonka.

Hrad Molyvos, nevyhnutnosť v lesvos
Po turistike, aby ste videli hrad a putovali po krásnom prímorskom meste, nastal čas upokojiť naše svaly.

Na ostrove Lesvos je veľa horúcich prameňov, ale vybrali sme liečivé vlastnosti najratnejších prameňov, Eftalou. Na začiatku cesty vedúcej do kúpeľného domu s bielym klenutím bolo znamenie, že teplota vody horúcej pružiny je okolo 46 ° C!

To by boli najhorúcejšie horúce pramene, v ktorých sme kedy boli.

☞ Pozri tiež: Veci, ktoré môžete robiť v Zakynthose

Mimo horúcich prameňov Eftalou

S našimi kúpeľmi sme vybrali spoločný kúpeľ v staršom dome, a nie novo zrekonštruované súkromné. Para stúpala z čistej vody a celá miestnosť bola hmlistá. Dvaja muži boli ponorení do krku, takže sme si mysleli, že to nemôže byť také horúce. Mýlili sme sa.

Trvalo to, čo sa zdalo ako večnosť, kým sme sa len dostali do vody, nieto celé naše telá!

Po tom, čo sme si užili zápasenie s v kúpeli, obaja muži navrhli, aby sme šli do chladného mora a sedeli vo vode 3 minúty. Zdá sa, že keď je vaše telo studené, Hotspring sa necíti tak horúco. Boli sme skeptickí, ale vyskúšali sme to a po tom, čo som sa počas chladného dňa odložil dych mrazivou morskou vodou, nastal čas dať kúpeľ ďalšiu cestu.

Tentokrát sme boli schopní dostať celé naše telá do vody a bolo to skvelé.

Palec po palec, konečne sme to urobili v horúcich prameňoch
Vykopli sme späť do horúceho kúpeľa potrubia na maximálny povolený čas 4 minúty, predtým ako sa znova zamierili do studeného mora. Táto rutina bola dokončená trikrát a hovorí sa, že vylieči choroby, ako je reumatizmus, artritída, ischias, neuralgia, kožné choroby, obličky a štrk a gynekologické problémy.

Či už niečo vyliečilo, nie som si istý, ale bol to zážitok, na ktorý nezabudneme.

Od historických miest a prírodných zázrakov až po pekné dediny a očarujúce pláže sme si skutočne užívali náš pobyt na Lesvos Grécko. Namiesto toho, aby sme pokračovali v našom potešení z pôdy, rozhodli sme sa, že je čas preskúmať Royal Blue Sea – tak aj pod.

Pohľad na Petra a more z kostola Glykfylousa Panagia

Lesvos je sopečný ostrov a zemetrasenie a sopečná aktivita formovali krajinu. Z nepárnej skalnatej kopce, ktorá sedí na pana GlykfylousaCirkev Gia v Petre, do lesa, ktorý bol pokrytý lávou pred 20 miliónmi rokov, čo viedlo k skameneným stromom.

Nielen, že topografia nad vodou naplnená skalnatými horami a špeciálnymi sopečnými útvarmi, ale to isté išlo pod hladinou vody.

Nick bol potápačským potápačom vzhľadom na to, že rok 2008, keď získal certifikáciu PADI na Koh Tao v Thajsku a má holubicu po celom svete. Ale aj keď sme boli v minulosti v Grécku, v tejto krajine sa ešte nepáčil!

Nadšení, že sme strávili deň na mori, stretli sme sa s Georgeom z potápačského centra Lesvos Scuba a George z alternatívnej plavby – „Potápanie Georga a plachtenia Georga“, keď sme ich začali nazývať.

Vyberanie potápača!
Medzi týmito dvoma spoločnosťami je skutočne skvelé usporiadanie na ostrove Lesvos. Môžete kombinovať plachtenie s množstvom ďalších dobrodružstiev, ako je napríklad turistika, cyklistika alebo potápanie.

Najprv sme sa stretli s potápaním George v obchode Dive, kde sme sa porozprávali o živote, ostrove a potápaní. Nick si vybral svoje potápačské vybavenie a George ho naložil do zadnej časti svojho nákladného vozidla. Viedol nás do prístavu, kde sme sa stretli s plachtením Georga z alternatívnej plavby. Boli sme spadnutí a naskočili na palubu krásnej lode Salona 42 ‘.

Obloha bola modrá, vietor bol spravodlivý a more bolo najlepším podmienkou plachtenia. Plavili sme na palubu dôvtipného a Timshell v Grenade, lodi bez mena v Mozambiku a Yannis v SVG (plus veľa náhodných rybárskych lodí). Ale toto bolo prvýkrát, čo som zažil plachtenie rýchlosťou, ktorú sme urobili tento deň na palube Selany.

Najlepší deň na plachtenie v Lesvos
George bol odborníkom a bol veľmi nadšený plachtením. Chytili sme toľko vetra v našich plachtách, že loď bola päta (naklonenie) úplne na jeho boku! George ma ubezpečil, že som bol trochu nervózny (medzitým nikto iný nebol) Plne sa tešia zo skúseností, ktoré zahŕňali senzačné výhľady na dediny Molyvos a Petra.

George dáva Nickovi lekciu plachtenia na naklonenej lodi – milovali sme ju!
Zipli sme okolo pobrežia, zatiaľ čo Nick dostal od Georga trochu plavby. Výlet bol úžasný a my sme sa radi učili o mori, lodi a ostrove od kapitána Georgea a jeho manželky Mirella.

Nakoniec sme sa vytiahli za jedným z skalnatých pobrežných ostrovov, kde bolo more pokojné. Ukotvili sme sa a o chvíľu neskôr inštruktor potápania George prišiel do zverokruhu a priviazal svoju loď k našej.

Po briefingu o mieste potápania Nick obliekol svoje vybavenie, skočil do zverokruhu a práve tak bol čas ponoriť sa!

Zodiac sa priviazal k plachetnej lodi a po briefingu potápania boli preč!

Zastavil som sa späť na plachetnici so všetkými ostatnými a pomohol som pripraviť obed. Na palube je úplná kuchyňa, kde Mirella vytvárala úžasné jedlo čerstvého chobotnice, šalátov a cestovín. Medzitým George skočil do mora a plával smerom k skalám a vrátil sa s čerstvo ulovenými morskými ježkami.

Bolo to, akoby sme žili na lodi, nielen na prehliadke. Nick sa potával celý deň, plával som a opaľoval, Mirella varila, George zbieral predjedlá a iní sa len uvoľnili. Fantastické popoludnie v Lesvos Grécko.

Krásne čistá voda na kúpanie z lode?
Asi o hodinu neskôr sa Nick vrátil z jeho ponoru. Aj keď tam nebolo veľa mora, všimol si chobotnicu, homár a tak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *