12 dôvodov, prečo musíte zahrnúť Herceg Novi, Čierna Hora do svojho cestovného zoznamu


Čierna Hora pochádza z dvoch slov: „Monte“, ako aj „Negro“, ktoré naznačuje čiernu horu. Toto notoricky známe meno pochádza z lesov Dark Mountain, ktoré pokrývajú zem. Je to kúsok neba, ktorý objavíte pozdĺž hraníc Chorvátska, Bosny, ako aj Hercegoviny.

Jonathan, rovnako ako som pred pár dňami ukončil našu cestu v Čiernej Hore. Pozval nás pán Pavle Obradovic, VD Direktor Organizácie cestovného ruchu Herceg Novi, ktorý je láskavý a vášnivý dostatočný na to, aby nám presne ukázal, aká krásna je ich krajina, ako aj ich kultúra. Vzal nás na turistiku, aby sme videli veľkolepý panoramatický výhľad, a keď sme sa plavili po zálivu Kotor, na 25,5 ft Elan ďalšej plachetnici. Zostali sme v očarujúcom hoteli s názvom Hotel Light Home, ktorý je len 50 metrov od pobrežia, ako aj 1 km od centra Herceg Novi. Plávali sme sa s Čiernou Čiernou Čiernou Čiernou kráľovstvou, ako aj s našou plachetnicou Lija, ako aj s majiteľom, Natasha bola veľmi láskavá na to, aby nás pozvala do svojho domu na obed alebo večeru. V tom okamihu nebolo nič iné, čo by sme mohli požiadať. Bolo to len neskutočné.

Ďalšie články, ktoré môžete čítať:

13 Príjemné webové stránky, kde môžete objaviť otvory úloh [ako objaviť úlohu v Čiernej Hore]

Zoznam najlepších pláží v Herceg Novi, Čierna Hora

8 najlepších vecí, ktoré sa majú vystupovať v Lustica Bay, Čierna Hora

10 najlepších vecí, ktoré sa majú vystupovať v Tivat, Čierna Hora

15 najlepších miest, na ktoré musíte ísť v Čiernej Hore

Legendárny anglický očarujúci básnik Lord George Gordon Byron, keď povedal: „Keď sa vysiali perly prírody, na tejto pôde sa zhromaždila pretekajúca hrsť. Najkrajší kontakt medzi zemou a morom sa umiestnil na Čiernom jazyku. “

Môžem sa spojiť s tým, o čom hovoril lord George Byron. Poviem ti prečo?

Obsah

1. Je to sakra krásne !!
2. Je cenovo dostupný (v porovnaní s ostatnými európskymi krajinami)
3. Získate pasovú pečiatku
4. Obchod je ľahké
5. Môžete vidieť pevnosť vyvinutú na ostrove až za 6 eur
6. Je to plachetnica !!
7. Je to história – účinné!
8. Cyklistika v okolí je vždy možnosťou
9. Vo februári majú mesačnú oslavu Mimosa
10. Fotografia, pripravte sa!
11. Ich kuchyňa je ústna voda
12. Majú lacné, ale výnimočné vína!

1. Je to sakra krásne !!

Ohraničení Jadranským morom, budete obklopení týčiacimi sa horami a útesmi, krásnymi pobrežiami, úžasnými jazerami, ako aj veľkolepou architektúrou. Samotný záliv Kotor je ako miesto vyradené z pohľadnice, že ani obrázok na samotnej pohľadnici to neurobil spravodlivosť.

2. Je cenovo dostupný (v porovnaní s ostatnými európskymi krajinami)

Nie je to tak cenovo dostupné ako Ázia, v porovnaní so zvyškom európskych krajín je však cenovo dostupná. Môžete získať poschodovú posteľ v internáte alebo zdieľanom priestore v byte alebo byte až za 11 €, kúsok pizzy za 2,50 €, úctyhodné jedlo v cenovo dostupnej reštaurácii za 7 €, kombo jedla od spoločnosti McDonald’s for For 3,55 €, rovnako ako obľúbené všetci – pinta piva iba za 1,50 €! Budete mať šťastie, že vo zvyšku krajín EÚ objavíte 3,50/pintu, oveľa viac, takže posteľ 11 €!

3. Získate pasovú pečiatku

Nie som si istý, či je to pre vás atraktívne, avšak Čierna Hora nie je súčasťou oblasti Schengen. Ak máte Schengenské vízum, môžete stále ísť do Čiernej Hory, ak však plánujete ísť iba do Čiernej Hory, môžete požiadať o samostatné vízum, kliknite priamo sem a skontrolujte, či je potrebné získať vízum pre Čiernu Horu. Avšak, ak ste niekto, kto rád vidí známky vo vašom pase, dostanete ich tu!

4. Obchod je ľahké

Čierna Hora je malá krajina s oblasťou podobnou Connecticutu s počtom obyvateľov menej ako milión. Byť týmto malým drahokamom je to, že sa ho pozriete pešo pešo, pomerne ľahké. Ich verejná doprava je efektívna – majú prenájom automobilov a nákladných automobilov, taxíky, regionálne aj celosvetové autobusy (ktoré sa týka, ako aj z iných európskych krajín, ako je Bosna, Chorvátsko, Srbsko, Albánsko Nemecko, Slovinsko, Luxemburg, Francúzsko atď.), Ako aj železnice. Majú tiež päť letísk, ak máte radi lietanie. V našom prípade sme odleteli do letového terminálu v Dubrovniku a cestovali sme autom a nákladnými automobilmi, ako aj do 30 minút, už sme v Herceg Novi!

5. Môžete vidieť pevnosť vyvinutú na ostrove až za 6 eur

Iba 6,3 km. Od Herceg Novi je pevnosť Mamula, ktorá stojí na neobývanom ostrove. V závislosti od toho, koľko ľudí ste, ako aj typ lode, ktorú si budete robiť (súkromné alebo prehliadka),nullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *